PreZero GP: Znamy finalistów i terminarz

Kto z kim i o której zagra w Gdańsku podczas finałów PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki? Szczegóły poniżej.

Zakończył się ostatni turniej fazy grupowej PreZero Grand Prix. Znamy zatem komplet finalistów oraz drabinkę rozgrywania meczów w Gdańsku.
Z turnieju w Krakowie awansowały: GKS, MKS, Resovia oraz Jastrzębski, zaś z turnieju w Warszawie: Cuprum, Indykpol AZS, Verva Warszawa oraz Skra. Te ekipy w dniach 8-9 sierpnia powalczą w Gdańsku o zwycięstwo w pierwszej, historycznej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W puli nagród jest aż 150 tys. zł, więc stawka jest wysoka.

Drużyny, które brały udział w rozgrywkach ligi letniej, w większości podeszli do gry na piasku dość poważnie, a mecze – szczególnie w grupie C – były bardzo zacięte. Na pochwały zasługują również I-ligowcy, którzy pokazali dużą wolę walki stając na przeciwko ekip PlusLigowych, a niewiele również zabrakło, aby i ich przedstawiciele pojawili się w finałach. Siatkarze jednym głosem zaznaczali, że przyjechali pograć na piasku z uśmiechem na twarzy, by sprawdzić się w nowej formule gry (zasady siatkówki halowej rozgrywane na plaży w czteroosobowych składach), ale jednocześnie podkreślając, że w całej tej „zabawie”, wychodzą na piasek by wygrać.

Z pewnością w Gdańsku możemy spodziewać się wielu emocji, zaciętych spotkań, ale i dobrej zabawy. Przypominamy, że turniej ten jest dostępny dla kibiców.

Terminarz meczów turnieju finałowego:
Sobota – ćwierćfinały
g. 11:00 GKS Katowice – MKS Będzin
g. 12:30 Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel
g. 15:30 Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn
g. 17:00 Verva Warszawa – Skra Bełchatów

Niedziela
Półfinał1: g. 11:00 zw. meczu GKS/MKS – zw. meczu Resovia/Jastrzębski
Półfinał 2: g. 12:30 zw. meczu Cuprum/AZS – zw. meczu Verva/Skra
g. 15:30 mecz o 3 miejsce – przegrani z półfinałów
g. 17:00 FINAŁ – zwycięzcy półfinałów

Wyniki i tabele meczów grupowych dostępne poniżej:
Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D

Fot. P. Sumara, PLS

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply