PŚ: Cztery sety z Argentyną

Polacy po porażce z USA, w kolejnym meczu Pucharu Świata pokonali Argentynę 3:1. Spotkanie to jednak nie należało do łatwych…

Początek meczu pokazał, że z odmłodzoną Argentyną nie będzie łatwego starcia. Ambitna gra punkt za punkt i sporo nerwów. Polacy mieli kłopoty z grą na siatce, nie błyszczeli też w obronie, czego nie można powiedzieć o rywalach. Podopieczni trenera Mendeza dobrze bronili, wyprowadzając kolejne kontrataki. Ostatecznie zwyciężyli na przewagi seta.
Skuteczność gry oraz konsekwencja biało-czerwonych w drugim secie szybko dała im kontrolę nad wynikiem. Dużo spokoju wprowadził na boisko Leon, który szybko dał się rywalom we znaki swoimi ciosami. Podobnie wyglądał set numer trzy, przez co Polacy prowadzili 2:1 w meczu. Drzyzga prowadził dużo gry środkiem, a Bieniek i Kochanowski wykręcili dobrą skuteczność w ataku (Bieniek 85%, Kochanowski 53%), odciążając nieco skrzydłowych.
Niestety set czwarty to ponownie gra nerwów. Ostatecznie jednak Kurek i Leon zrobili różnicę, a drużyna wygrywając końcówkę na przewagi, zwyciężyła w całym meczu 3:1.

Polska – Argentyna 3:1 (27:29, 25:17, 25:18, 26:24)

Polska: Kwolek (13), Kochanowski (12), Bieniek (12), Muzaj (6), Drzyzga (4), Szalpuk (3), Zatorski (libero) oraz Komenda, Kaczmarek, Leon (19), Kurek (3)
Argentyna: Loser (17), Lima (14), Martinez (13), Palacios (6), Sanchez (3), Ramos (3), Danani (libero) oraz Giraudo, Lazo, Johansen, Gallego, Palonsky (7)

Polacy mają na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Kolejny mecz rozegrają już w niedzielę. O godzinie 5:30 czasu polskiego podejmować będą reprezentację Włoch.