PŚ: Drugie zwycięstwo Polaków. Japonia na kolanach.

Po zwycięstwie nad Tunezją, drugiego dnia wymagającego turnieju jakim jest Puchar Świata, biało-czerwoni pokonali gospodarzy, Japonię.

Polacy na ten mecz wyszli w składzie z Kurkiem, który wraca po poważnej kontuzji. Jak się okazało, gospodarze przed własną publicznością nie potrafili zagrać koncertowo. Pierwszy set mimo, że był wyrównany, zdecydowanie przeważaliśmy w ataku, co zadecydowało w końcówce. Drugą i czwartą partię ekipa Heynena kontrolowała pod każdym względem. Miejscowi oddawali nam też punkty po własnych błędach. Trzeci set był poprawą gry Japonii w ataku, do tego wykluczyli kilka błędów, co dało im prowadzenie przez większość partii. Polska natomiast złapała lekką zadyszkę w ataku, co niesieni dopingiem swojej publiczności Japończycy szybko i skutecznie wykorzystali. Ostatecznie spotkanie padło łupem biało-czerwonych, którzy po dwóch dniach turnieju mają komplet punktów.

Polska – Japonia 3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 25:17)

Polska: Kurek (15), Huber (10), Kwolek (9), Lemański (8), Łukasik (3), Łomacz (2), Popiwczak (l) oraz Szymura (9), Kaczmarek (1), Janusz, Szalpuk (6), Kochanowski (4), Fornal
Japonia: Nishida (16), Ishikawa (15), Fukuzawa (13), Onodera (11), Yamauchi (2), Sekita (1), Yamamoto (l) oraz Shimizu (1), Yanagida (1), Ri (4), Fuji, Takano

Czwartek jest dniem wolnym od meczów, a w piątek o godz. 8:00 czasu Polskiego zagramy z reprezentacją USA.