PŚ: Kolejne zwycięstwo Polaków

Biało-czerwoni dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo, tym razem pokonali reprezentację Rosji 3:1.

Rosjanie w meczach Pucharu Świata występują zupełnie w innym składzie niż na mistrzostwach Europy. Jednak, to dla nas zawsze był niewygodny rywal i tym razem było podobnie. W pierwszym secie walka była niezwykle wyrównana. Dobrym serwisem popisał się Mateusz Bieniek, jednak po zagrywkach Andrieja Surmaczewskiego podopiecznym  Tuomasa Sammelvuo udało się odrobić straty i kończyć piłki na kontrze, co dało im zwycięstwo w pierwszym secie. Po zmianie stron na parkiecie pojawił się Aleksander Śliwka zmieniając Bartosza Kwolka. W polskim zespole Wilfredo Leon oraz Bieniek świetnie zagrywali co zmuszało rywali do popełniania błędów i dało nam wygraną w kolejnej partii. Następne sety były pod całkowitą kontrola Polaków. Świetna gra Śliwki oraz Leona pozwala wypracować przewagę nad rywalami, a gdy Bartosz Kurek dołącza do ataku, to wygrana biało-czerwonych staje się faktem.

Polska – Rosja 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22)

Polska: Leon (19), Kurek (12), Bieniek (11), Drzyzga (4), Kochanowski (4), Kwolek (2), Zatorski (libero) oraz Śliwka (11), Kłos (4), Muzaj (2), Komenda, Szalpuk, Kubiak i Wojtaszek (libero)
Rosja: Woronkow (19), Podlesnych (14), Jakowlew (11), Filippow (9), Krugłow (9), Grankin (1), Gołubiew (libero) oraz Ziemczenok (3), Semyszew (1), Kowalew, Surmaczewskij i Andriejew (libero)