PŚ: Srebro dla Polaków

Reprezentacji Polski w ostatnim meczu Pucharu Świata nie dała najmniejszej szansy swoim rywalom, wygrywając spotkanie 3:0 i jednocześnie zdobywając srebrny medal.

Od samego początku biało-czerwoni byli maksymalnie skupieni na grze. Co przełożyło się na wynik, gdyż po dobrych akcjach Bieńka i Leona na tablicy świetlnej pojawił się wynik 4:1. Reprezentacja Iranu zdoła jeszcze odrobić straty ale Polacy nie dali sobie odebrać zwycięstwa w tej partii. Seta zakończył Artur Szalpuk.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy ze znaczną przewagą Polaków, 5:2. Podopieczni Heynena  rewelacyjnie spisywali się w grze w bloku co pomagało im budować przewagę na rywalami. Doskonałe ataki Leona oraz Muzaja dały zwycięstwo w kolejnym secie naszej reprezentacji.

Skuteczny blok Kochanowskiego, dobrym ataku Leona oraz asie serwisowym Muzaja było 6:1. Biało-czerwoni górowali na boisku w każdym elemencie gry i prawie wcale nie popełniali błędów własnych. Seta zakończył Karimi psując zagrywkę. W Japonii wywalczyliśmy srebrny medal, a w połączeniu z awansem na igrzyska olimpijskie, brązowym krążkiem mistrzostw Europy oraz Ligi Światowej można stwierdzić, że to był niezwykle udany sezon w wykonaniu wszystkich zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy.

Polska – Iran 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

Polska: Muzaj (15), Leon (17), Drzyzga(2), Kubiak (5), Bieniek (2), Kłos (4), Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Komenda, Kaczmarek (3), Szalpuk (1), Śliwka (3), Kochanowski (3), Kwolek
Iran: Yali (14), Esfandiar (12), Ebadipour (8), Shafiei (6), Gholami (3), Karimi (2), Hazratpourtalatappeh (libero)