Resovia w półfinale Pucharu Polski

Mecz rozpoczyna się od punktowej zagrywki Murka 0:1. Autowy atak Grzyba 1:3. Kaczyński nie przedziera się przez rzeszowski blok 3:3. Konarski spisuje się w ataku 8:7. Rzeszowianie po serii dobrych zagrywek znacznie odskakują rywalom z Częstochowy 16:9 – as Veresa. Dynamiczny atak po prostej Achrema 20:12. Piłka setowa dla faworytów 24:13. Pierwszego seta kończy Kosok 25:14.

Hebda rozpoczyna drugą odsłonę 0:1. Jedną z ciekawszych wymian kończy Veres atakiem po bloku w aut 4:2. Punktowy serwis Veresa 8:3, ponownie częstochowianie nie radzą sobie w przyjęciu. Nowakowski uruchomiony na środku 12:9. Hebda ustrzelony zagrywką 16:9. W końcówce AZS zaczyna niwelować straty 22:20. Rzeszowianie kończą tego seta blokiem 25:21.

Faworyci w trzeciej odsłonie prowadzą już 3:0. Obie drużyny na pierwszą przerwę techniczną schodzą przy stanie 8:3 – punktuje Nowakowski.  Veres uderza z lewego skrzydła 13:6.  Autowa zagrywka Kaźmierczaka  19:12. Murek zablokowany 20:13. Piłka meczowa w górze dla Asseco 24:17 – przedziera się przez blok Schops. Mecz kończy Penchev 25:17.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa  3:0 (25:14, 25:21, 25:17)

Resovia Rzeszów: Konarski, Grzyb, Nowakowski, Tichacek, Achrem, Veres i Ignaczak (l)
AZS Częstochowa: Murek, Kaczyński, Hebda, Vesely, Kaźmierczak, Buczek i Piechocki(l)