Resovia zdobywa 3 punkty

W inauguracyjnej partii przewaga resoviaków nie podlegała dyskusji. Świetnie radzili sobie w zagrywce (4 asy serwisowe Cebulja) i ich przewaga rosła w błyskawicznym tempie.Po takim laniu katowiczanie nie zwiesili głów i przez długi czas nadawali ton wydarzeniom w II partii. Zaczęli coraz lepiej zagrywać, poprawili przyjęcie i zaczęli budować przewagę. Prowadząc 19:15 wydawało się, że są na dobrej drodze do wygrania seta, tym bardziej, że resoviacy zaczęli popełniać sporo błędów. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli Drzyzga i Cebulj. Ten pierwszy rozpoczął serię skutecznych zagrywek, a Słoweniec praktycznie nie mylił się w ataku. Gospodarze błyskawicznie odrobili starty i na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy (19:19), a za chwilę Asseco Resovia wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca. III set od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy.

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0 (25:13, 25:23, 25:19)

MVP: Fabian Drzyzga

Resovia: Drzyzga (3), Buszek (10), Hain (7), Čebulj (20), Butryn (17), Tammemaa (3), Potera (libero), Domagała, Jendryk (5),
GKS: Nowakowski (2), Szymański (3), Zniszczoł (7), Jarosz (2), Firlej, Kwasowski (9), Watten (libero), Ogórek (libero) oraz Musiał (5), Nowosielski (2), Buchowski (3), Kohut (3)