PL: Skra pokonuje Trefl

W pierwszym półfinale PlusLigi  wygrała drużyna Skry Bełchatów pokonując zespół Trefla Gdańsk na wyjeździe 3:2

W pierwszym półfinałowym meczu obie drużyny wyszły niezwykle zmotywowane. Pierwszy set zdecydowanie należał do gospodarzy, ciężar gry na swoje barki wziął Damian Schulz i doskonale się z tego zadania wywiązał bo gdańszczanie wygrali seta 25:20. W drugiej partii goście opanowali swoje zdenerwowanie i znacznie poprawili swoją grę  i doprowadzili do remisu.Kolejny set był bardzo wyrównany i emocjonujący, szale zwycięstwa na swoją stronę przechyliła drużyna z Gdańska. W czwartej partii Skra Bełchatów znacznie zdominowała swoich rywali pokonując swich rywali do 16. Tie-breaka od zepsutej zagrywki rozpoczął Mateusz Mika. Obie drużyny do samego końca walczył o zwycięstwo. Mecz zakończył udanym atakiem Mariusz Wlazły.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:22, 20:25, 28:26, 16:25, 12:15)

MVP: Mariusz Wlazły

Trefl: Nowakowski (12), Sanders, Schulz (23), McDonell (8),  Szalpuk (2), Mika (12), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak (1), Niemiec, Kozłowski i Majcherski (libero)
Skra: Lisinac (14), Wlazły (26), Kłos (9), Bednorz (12), Ebadipour (23), Łomacz, Piechocki (libero) oraz Janusz, Czarnowski, Romać, Penczew i Milczarek (libero)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Skry