Skra w gronie półfinalistów

Siatkarze Skry Bełchatów pokonują w ćwierćfinale 3:0 przyjezdną ekipę z Kielc. W półfinale PGE zmierzy się z ZAKSĄ.
Pierwszego seta kielczanie rozpoczęli od prowadzenia, ale Skra szybko zniwelowała straty i wysunęła się na prowadzenie. Siatkarze Effectora próbowali powstrzymać przeciwników po drugiej stronie siatki, ale przewagę jaką osiągnęli bełchatowianie trudno było zniwelować – 25:21.

Na początku drugiej odsłony gra toczyła się punkt za punkt i na pierwszej przerwie technicznej kielecka drużyna prowadziła  8:7. Gra uległa zmianie, gdy punkt z zagrywki zdobył Conte, a w ataku zapunktował Tuia i to Skra objęła prowadzenie 13:12.  Kielczanie po raz kolejny nie byli wstanie utrzymać przewagi i w konsekwencji inicjatywę przejęli ich przeciwnicy. Drugie set Wlazły zakończył asem 25:19.

Trzecią partię Skra rozpoczęła od prowadzenia, ale kielczanie szybko zabrali się za odrabianie strat. Na pierwszej przerwie technicznej bełchatowianie prowadzili 8:6. Dalsza część tego seta to dominacja faworytów, którzy pewnie zakończyli to spotkanie – 25:14.

PGE Skra Bełchatów – Effector Kielce 3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

MVP: Nicolas Uriarte

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Uriarte, Kłos, Wrona, Conte, Tuia, Zatorski (l)
Effector Kielce: Lipiński, Poglajen, Buchowski, Jungiewicz, Polański, Dryja, Kaczmarek (l)