Skuteczny rewanż Polaków

Reprezentacja Polski siatkarzy zrewanżowała się mistrzom Brazylii, wygrywając drugi sparing 3:1. Przypomnijmy, że pierwszy mecz po zaciętym tie-braku przegraliśmy.

Wtorkowe spotkanie w Belo Horizonte rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy pilnowali wcześniej wypracowanego prowadzenia, wygrywając seta.

Początek drugiej partii należał do biało-czerwonych. Jednak rywale szybko wyrównali wynik. Od przerwy technicznej gra była wyrównana, ale tym razem końcówka należała do Polaków,a dokładniej do Kubiaka.

Kolejny set, to dobra gra Polaków, którzy poprawili grę obronną. Brazylijscy siatkarze popełnili kilka błędów. W samej końcówce rywale zniwelowali nieco straty, ale atak Miki zakończył seta. Drużyna Antigi prowadziła 2:1.

Czwarty set, jak się szybko okazało ostatni, był jednostronny. Biało-czerwoni robili co chcieli, kiedy przeciwnicy mieli problemy z poukładaniem własnej gry. Polska wygrała mecz kontrolny z Sada Cruzeiro 3:1.

Sada Cruzeiro – Polska 1:3 (25:20, 23:25, 23:25, 12:25)

Sada Cruzeiro: Fernando Cachopa, Alan, Filipe, Leal, Simon, Éder Levi – Serginho (libero) oraz Entraram Leozinho, Pedrão, Rodriguinho
Polska: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Bartosz Bednorz