Szybki mecz w Jastrzębiu

Jastrzębski w ramach meczu 13 kolejki ligowej podejmował u siebie Cuprum. Teoretycznie powinno to być szybkie spotkanie, w którym faworytami byli gospodarze…

Blok i as Gladyra rozpoczął spotkanie w Jastrzębiu. Pojawiały się błędy własne po obydwu stronach, jednak to miejscowi kontrolowali boiskowe poczynania. Dwa punkty zagrywką Gladyra, skutkowały stanem 15:8. Trener Cuprum starał się ratować sytuację zmianami, wszedł Jimenez i Maruszczyk. Błąd ataku Jemineza, skuteczny blok miejscowych, przejście linii 3 metra w ataku z pipe’a, a w rezultacie wynik 20:12. Partię na korzyść Jastrzębskiego zakończył Louati atakiem ze skrzydła.

Dobrze dla Lubina rozpoczęła się druga partia, głównie za sprawą zagrywki Pencheva – 4:5. Jastrzębianie w tym secie spisywali się słabiej, popełniając również błędy własne. Kontratak i as serwisowy Lorenca, dały wyraźne prowadzenie gościom – 6:10. Jastrzębski skutecznie odrobił straty, by po chwili atak Szalachy oraz as Marokańczyka odwróciły wynik – 17:14. Al Hachdadi pozostawał w polu zagrywki do stanu 24:14. Seta zakończył kontratak na pustej siatce atakującego Jastrzębia.

Trzeci set rozpoczął się od w miarę wyrównanej gry. Lubin nadal miał kłopoty ze skutecznością ataku, ale i rywale grali niedokładnie – 9:9. Po czasie o który poprosił trener Reynolds, Al Hachdadi dał swojej ekipie przewagę punktową w polu zagrywki – 13:10. Cuprum również podjął ryzyko w polu serwisowym, gdzie Jaminez doprowadził do stanu 17:16. Końcówka grana była punkt za punkt – 22:22. Drogo kosztował lubinian błąd komunikacji, który dał piłkę meczową miejscowym. Penchev atakiem blok-aut doprowadził do gry na przewagi – 24:24. Ostatni punkt w seci padł po asie serwisowym Gladyra.

MVP: Juri Gladyr

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:15, 28:26)

Jastrzębie: Gladyr, Tervaportti, Szymura, Louati, Al Hachdadi, Szalacha, Popiwczak (L) oraz Bucki, Kampa, Gierżot
Lubin: Gunia, Lorenc, Oliviera, Smoliński, Tavares, Penchev, Szymura (L) oraz Makoś (L), Maruszczyk, Jimenez, Jakubiszak