Teppan: Wszystko jest w naszych głowach i sercach

Grzegorz Łomacz i Renee Teppan, czyli siatkarze Skry wypowiedzieli się na temat meczu z ONICO, który mogli wygrać 3:0, a wyszarpali dopiero po tie-breaku.

Grzegorz Łomacz:
Na pewno od strony psychicznej jest dla nas najważniejsze zwycięstwo. Mogliśmy to zakończyć w trzech setach, mimo dużej straty do rywala. To też jest pozytywne. Końcówkę meczu rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść i to jest obecnie najważniejsze.

W pierwszych dwóch setach zagraliśmy naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Później Warszawa też poprawiła swoja grę i to należy im oddać. Cieszymy się jednak, że zostaliśmy w tym meczu i zwyciężyliśmy.

Walczymy, walczymy od początku sezonu, by być w play off. Musimy się teraz skupiać wyłącznie na sobie i swojej grze.

Wyniki 21 kolejki oraz aktualna tabela

Renee Teppan:
To niesamowite uczucie. Przeżywamy miłe chwile, które jednocześnie są bolesne dla ONICO. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie. Myślę, że całkowicie zdominowaliśmy boisko w pierwszych dwóch setach. W trzecim trochę opadliśmy z sił, ale też mieliśmy szansę na zakończenie tego meczu. Trochę nas zabolała porażka w tej partii i moim zdaniem, to był jeden z powodów, że przegraliśmy też partię czwartą. Wszystko jest jednak w naszych głowach i sercach, reszta nie ma znaczenia. Pokazaliśmy, że potrafimy wrócić i wygrać.

Zagraliśmy dobrze i to przeciwko tak silnej ekipie jaką jest ONICO. Rywale grają dobry sezon, a dodatkowo wygraliśmy na ich terenie. Bardzo fajnie, że zrobiliśmy kolejny krok do przodu.

Cały czas walczymy o play off. Każdy mecz, to dla nas taki mały finał, ale nie możemy się skupiać tylko i wyłącznie na punktach, a na naszej grze. Musimy robić wszystko, żeby się dostać do szóstki i jestem pewien, że tak się stanie. Teraz czeka nas kolejny mecz, zagramy z Zawierciem i musimy to spotkanie wygrać.

Źródło: PGE Skra Bełchatów/własne/fot. PlusLiga