Toniutti: Graliśmy jak prawdziwy zespół

toniutti_zaksa_cev

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła Puchar Polski, bezpośrednio po meczu finałowym skomentował to wydarzenie kapitan oraz trener drużyny.

Kędzierzynianie w finale zmierzyli się z Jastrzębskim Węglem, który pokonali po czterech setach. O ile w pierwszej partii prowadzenie miała górnicza drużyna, a ZAKSA dopiero końcówkę seta rozegrała koncertowo, to w drugiej odsłonie jastrzębianie byli zdemolowani w każdym elemencie. Trzeci set był bardzo zacięty i grany na przewagi. To w nim kibice mogli podziwiać wiele widowiskowych akcji, stojących na dobrym poziomie sportowym. W czwartej odsłonie od początku ZAKSA podyktowała warunki gry i zasłużenie sięgnęła po trofeum.

Andrea Gardini, trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pochwalił swój team za jedność na boisku. Kędzierzynianie pokazali, że są mocnym zespołem, który w trudnych momentach nie poddaje się, tylko walczy z chłodną głową. – Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, bo we Wrocławiu graliśmy jak zespół. Wcześniej mieliśmy swoje problemy, również te zdrowotne. Sposób w jaki reagowaliśmy przed spotkaniem, jak i w jego trakcie jest dokładnie tym, co lubię. Mój zespół jest mocny, żeby odpowiednio i na bieżąco reagować na różne sytuacje i odwracać trudne momenty. Ten triumf jest ważny, głównie ze względu na sposób, w jaki wywalczyliśmy ten Puchar Polski. To będzie dla nas klucz przed kolejnymi meczami, które nas czekają. – powiedział Gardini po finałowym meczu Pucharu Polski 2019.

Kapitan ZAKSY nie tylko poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w tak prestiżowym turnieju, zdobywając pierwszy sukces w 2019 roku, ale również został doceniony indywidualnie. Benjamin Toniutti odebrał wyróżnienie dla najlepszego rozgrywającego turnieju. „Magik”, jak nazywany jest Toniutti nie krył radości z osiągniętego sukcesu, podkreślając jak ważna jest zespołowość. - Graliśmy jak prawdziwy zespół, byliśmy razem. W półfinale przegraliśmy trzeciego seta, tak samo w finale, ale w czwartym wróciliśmy do naszej gry. To niesamowite uczucie wygrać Puchar Polski. Właśnie dla takich chwil gramy w siatkówkę. Jestem dumny z drużyny. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować, bo mamy jeszcze coś do wygrania w tym sezonie - mówił Toniutti. - Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam zdobyć to trofeum. Zwłaszcza, że zmagaliśmy się z problemami i może dlatego ciążyła na nas mniejsza presja, niż wcześniej – dodał Francuz.

Przypomnijmy, że kędzierzynianie do turnieju we Wrocławiu przystąpili bez jednego z najważniejszych zawodników, kontuzjowanego Sama Deroo. Belg jednak był z drużyną i wspierał kolegów zza band reklamowych. A na boisku godnie zastąpił go młody Rafał Szymura, który również odebrał wyróżnienie indywidualne, dla najlepszego przyjmującego.

 

Z Wrocławia: Ludmiła Kamer

Fot. CEV

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply