VNL: Ciekawie było dnia 2

W sobotę odbyło się kilka ciekawych spotkań w Siatkarskiej Lidze Narodów, jak chociażby mecz Niemcy-Francja, Holandia-Japonia, czy na zakończenie dnia Stany Zjednoczone-Brazylia. Przedstawiamy w pigułce to, co działo się w Rimini dnia 2.

NIEMCY – FRANCJA 2:3 (25:22, 22:25, 25:22, 16:25, 15:17)

Niemcy: Schott, Reichert, Zimmerman, Krage, Weber, Krick, Zenger (libero) oraz Sossenheimer, Hirsch, Böhme, Burggräf
Francja: Clevenot, Rossard, Chinenyeze, Bultor, Boyer, Toniutti, Diez (libero) oraz Tillie, Brizard, Louati, Patry, Lyneel (libero)

Spotkanie Niemców z Francuzami było bardzo zacięte, ale przede wszystkim ciekawe dla kibiców PlusLigi, bowiem widzieliśmy w grze sporo siatkarzy znanych nam z naszych rodzimych parkietów. Mecz od początku do końca trzymał w napięciu. Jedynie w czwartej partii Niemcy mieli problemy z własną grą, przez co Trójkolorowi wyrównali wynik meczu, a o zwycięstwie decydował tie-break. Ostatecznie Francja odnotowała drugie zwycięstwo w VNL.

Trevor Clevenot (FRA): To był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Niemcy, to mocna drużyna, więc cieszymy się, że wygraliśmy. Te trzy asy w tie breaku – po prostu mam szczęście. Kiedy wygrywasz, jesteś szczęśliwy, ale możemy jeszcze zdecydowanie poprawić swoją grę.

Moritz Reichert (GER): To był naprawdę wyrównany mecz i obie drużyny walczyły do końca. Szczególnie w piątym secie, było tak blisko. Trochę mieliśmy pecha w końcówce i nie udało się wykorzystać naszej przewagi. To smutne, że przegraliśmy, ale stoczyliśmy naprawdę dobrą walkę. Francja to bardzo dobry zespół. Mają bardzo dobrą formację blok-obrona, są dobrzy technicznie, więc ciężko jest nimi grać, ale zawsze fajnie jest zmierzyć się z takim przeciwnikiem.

IRAN – ROSJA 1:3 (17:25, 25:20, 20:25, 17:25)

Iran: Gholami, Kazemi, Shafiei, Salehi M., Vadi, Esfandiar, Salehi A. (libero) oraz Mojarad
Rosja: Vlasov, Volvich, Bogdan, Mikhaylov, Kliuka, Kobzar, Golubev (libero) oraz Pankov, Poletaev, Kurkaev

Rosjanie również odnieśli drugie zwycięstwo w VNL, tym razem pokonując Iran. Rosjanie jednak nie mieli łatwo, ponieważ odmłodzona reprezentacja Iranu walczyła o każdy punkt. Jedynie czwarty set był podyktowany przez rosyjski team od początku do końca. Mecz ten miał dodatkowy smaczek – trenerem Iranu jest obecnie Alekno, który przez lata z kadrą Rosji zdobywał triumfy. Tym razem musiał przełknąć gorycz porażki.

HOLANDIA – JAPONIA 2:3 (25:22, 25:23, 22:25, 17:25, 8:15)

Holandia: Ter Horst, Plak, Abdel-Aziz, Andringa, de Weijer, Wiltenburg, Dronkers (libero) oraz Jorna, Tuinstra, van Solkema, Parkinson, van Tilburg
Japonia: Shimizu, Onodera, Fujii, Yamauchi, Ishikawa, Takahashi R., Yamamoto (libero) oraz Sekita, Takahashi K., Takanashi, Otsuka

Zacięty ale i dziwny mecz rozgrywał się pomiędzy Holandią, a Japonią. Spotkanie było ciekawe i wyrównane. Końcówki dwóch setów rozstrzygnęli na swoją korzyść Oranje, jednak w trzeciej Japonia postawiła wszystko na jedną kartę i zwyciężyła seta. To zdecydowanie dało Japończykom więcej energii i wiary we własne możliwości, przez co w 4 secie pewnie rozprawili się z rywalami. Tie-break zaczął serią punktowych zagrywek Onodera – 0:4, a później pewnie zmierzali do zwycięstwa w meczu. Japonia odniosła drugie zwycięstwo w VNL, zaś Holendrzy przegrali drugi mecz.

AUSTRALIA – BUŁGARIA 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

Australia: Graham, Dosanjh, Weir, Mote, Smith, Garrett, Perry (libero) oraz Aubrey
Bułgaria: Atanasov, Seganov, Grozdanov, Asparuhov, Sokolov, Kartev, Ivanov (libero) oraz Karyagin, Chavdarov

Australia nie miała za wiele do powiedzenia w meczu przeciwko Bułgarii, która pewnie wygrała w trzech setach. Mecz ten zdecydowanie stał zagrywką, którą Bułgarzy punktowali aż 13 razy! Do tego Australia popełniała błędy własne, a również w ataku nie radziła sobie tak dobrze jak rywale. Dla Bułgarii to ważne zwycięstwo, po porażce jaką odniosła na inaugurację VNL.

POLSKA – SERBIA 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:15) – zobacz więcej