VNL: Ciekawie na koniec 2 rundy

Trzeci dzień drugiej rundy VNL należał do ciekawych. Niespodziewane wyniki, stracone punkty i kolejne roszady w tabeli…

HOLANDIA – ARGENTYNA 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)

Sobotni poranek rozpoczął się od meczu Holandii z Argentyną. Zwycięstwa Argentyny można było się spodziewać, jednak trzysetowego meczu już niekoniecznie. W tabeli VNL nieco wyżej plasowała się Holandia, co sugerowało, że spotkanie z Argentyną może być długie i zacięte. Jak pokazało boisko, sam Abdel-Aziz meczu nie jest w stanie wygrać. Holandia mimo dobrej zagrywki, bo zaserwowała aż 6 asów, nie dorównała Argentynie w ataku. Biało-błękitny team uwierzył we własne siły i zakończył mecz w trzech odsłonach, odnotowując tym samym drugie zwycięstwo.

SŁOWENIA – NIEMCY 1:3 (25:19, 20:25, 21:25, 20:25)

Kolejny mecz i kolejny niespodziewany wynik. Bardzo dobrze grająca Słowenia uległa za trzy punkty Niemcom, którzy na tym turnieju grają zupełnie przeciętnie. W starciu ze Słowenią dobry mecz rozegrał Fromm, który brał ciężar gry na siebie w najważniejszych momentach. Mimo, że wynik tego nie odzwierciedla, gra toczyła się dość równo w każdej z partii, jednak końcówki należały do Niemców, co w konsekwencji dało trzy oczka do tabeli. Dla Niemców to trzecie zwycięstwo, zaś Słowenia odniosła drugą porażkę

FRANCJA – JAPONIA 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:21, 15:11)

Długi mecz na emocjach rozgrywał się pomiędzy Francją, a Japonią. Bardzo wyrównane statystyki w każdym elemencie pokazują, że walki nie brakowało. Niestety jednak był to też mecz błędów, obie drużyny popełniły aż po 30 błędów. Francuzi mieli agresywną zagrywkę, która sprawiała kłopoty rywalom i to właśnie ten element zrobił różnicę. Dla Francji to 5 zwycięstwo, jednak tylko za dwa punkty.

BRAZYLIA – SERBIA 3:1 (23:25, 25:23, 25:15, 25:22)

Brazylia wygrała z Serbią na zakończenie 2 rundy 3:1. Mimo, że pierwsza partia była przegrana przez Canarinhos, kolejne trzy sety padły ich łupem. W trzecim secie Serbia została “zmiażdżona” do 15! Brazylia zdecydowaną różnicę zrobiła na siatce, wystarczy powiedzieć, że blokiem wygrała 14 akcji, przy 6 punktach rywali. Brazylia ma na koncie 5 wygranych i 1 porażkę, zaś Serbia 4 wygrane i 2 porażki.

ROSJA – POLSKA 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 14:25)czytaj więcej

USA – AUSTRALIA 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

Zgodnie z założeniami zakończył się meczu USA z Australią, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, bez zwycięstwa. Amerykanie od początku pokazali swoją siatkówkę, dobrze grając zagrywką i blokiem. Australijczycy w mecz weszli z nadziejami i determinacją, jednak z każdym setem było już tylko gorzej. Ostatecznie drugą rundę grupowych meczów kończą z zerowym dorobkiem, natomiast USA ma na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki.

BUŁGARIA – IRAN 0:3 (20:25, 31:33, 22:25)

Trzech setów potrzebowali Irańczycy, by zakończyć zwycięstwem mecz z Bułgarami. Niespodzianka? Raczej nie. Woli walki i emocji nie brakowało. Szczególnie w drugim secie trwała długa walka na przewagi. Perska ekipa okazała się skuteczniejsza i wytrzymała do końca, nie pozwalając Bułgarii na kolejną nerwową końcówkę w trzecim secie. Iran różnicę zrobił blokiem, a resztę oddali w błędach rywale. Bułgarzy kończą drugą rundę VNL z dorobkiem zaledwie jednego zwycięstwa, zaś Iran ma stosunek wygranych do porażek 4 – 2.

KANADA – WŁOCHY 2:3 (19:25, 21:25, 25:21, 28:26, 11:16)

Długi mecz kończył drugą rundę VNL. Włosi mimo prowadzenia 2:0 z Kanadą, nie potrafili zakończyć meczu w trzeciej partii. Wiele walki było też w czwartej odsłonie, która kończyła się na przewagi. Ważną rolę w drużynie Kanady odegrał Vernon-Evans, który serią posłał punktowe zagrywki w czwartej odsłonie, “zmuszając” swój team do walki. Wcześniej punktował tym elementem Nelli. Czwarta partią dała remis w meczu i ostatecznie ekipy podzieliły się punktami. W tie-breaku inicjatywę mieli gospodarze, którzy dobrze rozpoczęli seta blokiem, a później jeszcze ją powiększyli atakiem. Kanada walczyła do końca, ale nie zdołała zagrozić młodym Włochom, dla których to było drugie zwycięstwo.

Męskie reprezentacje teraz będą miały trzy dni przerwy, a trzecia runda grupowa odbędzie się w dniach 9-11 czerwca, tj. środa-piątek.