VNL: Łatwy triumf Polaków

Biało-czerwoni kolejny mecz grupowy Siatkarskiej Ligi Narodów rozegrali z Holandią, zdecydowanie niżej notowaną w tabeli. Szybko się okazało, że mecz był jednostronny i szybki, a biało-czerwoni odnieśli 7 już zwycięstwo w tej edycji „światówki”.

Polacy co prawda od początku spotkania mieli korzystny wynik, jednak sportowo poziom był średni. Nasi skrzydłowi – Muzaj i Śliwka – mieli kłopoty ze skończeniem ataku, a najskuteczniejszymi elementami był blok i ataki przez środek. Mimo to, biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając rywalom na stworzenie zagrożenia. Trener Piazza wprowadził kilka zmian na placu gry, jednak nawet Abdel-Aziz nie był w stanie zniwelować dużych strat.

Drugi set był podobny do poprzedniego. Polacy od początku mieli wysokie prowadzenie, które pewnie utrzymywali. Cały czas poniżej oczekiwań w ataku grał Muzaj, mocnym ogniwem był Bieniek na środku siatki. Pomarańczowi popełniali błędy własne i nie byli skuteczni w ataku. Partię zakończył as serwisowy Muzaja.

Kontynuacja wydarzeń trwała w secie trzecim. Polacy zdominowali Oranje i pewnie szli do zwycięstwa. Mecz po prostu się odbył, a najważniejsze, że do tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów dopisujemy 3 punkty, zachowując pozycję lidera. Przypomnijmy, że do kolejnego etapu – półfinału – awansują jedynie 4 najlepsze drużyny po fazie grupowej.

Na zakończenie 3 rundy meczów grupowych VNL, biało-czerwoni zagrają z Brazylią. Mecz zaplanowano na piątej, tj. 11 czerwca, na godzinę 21:00.

POLSKA – HOLANDIA 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

Polska: Łomacz, Kłos, Fornal, Śliwka, Bieniek, Muzaj, Zatorski (L)
Holandia: van Tilburg, Plak, Tuinstra, van Schie, Wiltenburg, van Solkema, Ottevanger (L) oraz Abdel-Aziz, Keemink, Andringa, van Zeist

Fot. FIVB

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply