VNL: Polacy z brązem! Trzy sety z Brazylią

polska_lips_vnl

Polacy po porażce w półfinale z reprezentacją Rosji, ostatni mecz Siatkarskiej Ligi Narodów rozegrali z Brazylią, a stawką był brązowy medal.

Mecz był emocjonujący i zacięty, jednak do zwycięstwa potrzebowaliśmy tylko trzech setów. O ile pierwszą partię biało-czerwoni rozegrali  pod swoje dyktando, utrzymując przewagę do końca seta, o tyle  drugim secie nieoczekiwanie roztrwonili sześcio punktowe prowadzenie. Wykorzystaliśmy niemoc rywali w ataku, ale po przestoju naszej drużyny, zrobiło się nerwowo w końcówce – 17:11, 21:20. Jeden z nielicznych błędów Alana w ataku dał nam piłkę setową, którą wykorzystaliśmy, prowadząc już 2:0 w meczu. Trzeci set również nie oszczędził nerwów polskim kibicom. Od początku do końca żadna z drużyn nie potrafiła wypracować skutecznie przewagi. W końcówce Kwolek dał biało-czerwonym dwa oczk zaliczki, a po chwili dobrze spisujący się w tym meczu Bednorz dał piłkę meczową, którą sam wykorzystał już w kolejnej akcji. Tym samym Polacy z Chicago wracają w glorii, z brązowymi medalami na szyjach.

Polska – Brazylia 3:0 (25:17, 25:23, 25:21)

Polska: Bednorz (21), Kaczmarek (11), Kłos (10), Kwolek (8), Komenda (3), Huber (2), Popiwczak (libero) oraz Gruszczyński, Muzaj (1)
Brazylia: Leal (7), Wallace (5), Flavio (5), Lucarelli (3), Lucas (2), Fernando, Thales (libero) oraz Maique (libero), Bruno, Mauricio (5), alan (8), Douglas (6), Eder (2)

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply