VNL: Polska zdemolowała Bułgarię

3 rundę meczów grupowych Siatkarskiej Ligi Narodów, biało-czerwoni rozpoczęli meczem z Bułgarią. Bezwzględnym faworytem byli Polacy, co udowodnili na boisku.

Podopieczni trenera Heynena od początku narzucili rywalom swój styl gry, szybko wychodząc na prowadzenie, a po chwili dominując grę. Dobre zawody rozgrywał Bednorz, który wyszedł w szóstce i zanotował dobre statystyki w każdym elemencie. Stabilne przyjęcie pozwoliło rozgrywającemu Drzyzdze na rozdzielanie piłek w każdą strefę ataku, co dodatkowo utrudniało grę Bułgarom. Największą różnicę pomiędzy drużynami było widać w polu zagrywki oraz bloku. Bułgaria starała się walczyć do końca, jednak bardzo dobra gra, a przede wszystkim z minimalną ilością błędów biało-czerwonych, nie pozwalała im na zbyt wiele. Z seta na set biało-czerwoni coraz bardziej demolowali rywali.

POLSKA – BUŁGARIA 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

Polska: Drzyzga, Huber, Bednorz, Leon, Kochanowski, Kaczmarek, Wojtaszek (L) oraz Muzaj
Bułgaria: Petrov, Parapunov, Kartev, Kolev, Seganov, Asparuhov, Ivanov (L) oraz Lyutskanov, Karyagin, Stankov

Kolejnym meczem Polaków będzie spotkanie z Holandią jutro o godzinie 21:00. W tym starciu również nasi rodacy powinni wygrać bez większego wysiłku.