VNL: Rosja pokonana

Biało-czerwoni po zwycięstwie nad Kanadą, w krakowskiej Tauron Arenie zagrali z reprezentacją Rosji o kolejne punkty w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów.

Spotkania z Rosja zawsze budzą większe emocje. Tym razem było podobnie. Zacięta walka trwała do stanu 10:10. Blok Kaczmarka, skuteczne ataki Bednorza i Kubiaka, czego konsekwencją był wynik 14:10. Druga przerwa techniczna to pięciopunktowe prowadzenie Polaków. Biało-czerwoni nie pozwolili Rosjanom na rozwiniecie skrzydeł. Błąd dotknięcia siatki przez Sborną dał nam piłkę setową, a partię zakończył polski blok – 25:15!

Równie mocno Polacy otworzyli kolejną odsłonę meczu – 8:4. Po chwili as Muserskiyego dał kontakt Rosjanom – 10:9. Od tego momentu trwała wyrównana walka. Dopiero w końcówce atak biało-czerwonych i blok Nowakowskiego skutkował piłką setową dla nas – 24:22. Efektowny atak środkiem dał nam zwycięstwo w drugim secie.

Po dłuższej przerwie, ponownie inicjatywę gry mieli Polacy, którzy prowadzili na przerwach technicznych kolejno 8:5 i 16:12. Sborna miała kłopoty z zatrzymaniem naszych rodaków na siatce. W końcówce rywale zbliżyli się na punkt – 21:20. Blok Kaczmarka dał nam 23 punkt. Piłka meczowa była w górze po asie serwisowym Kubiaka – 24:20. Nerwowa końcówka, popełniliśmy kilka błędów. Autorem ostatniego punktu meczu był Kaczmarek, odbijając rosyjski blok.