VNL: Szybki mecz dla Francji

Drugim meczem drugiego dnia turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Łodzi był mecz Niemiec z Francją.

Kibice w hali spodziewali się zaciętej walki. Niestety partia otwarcia była bardzo jednostronnym widowiskiem. Francuzi kontrolowali przebieg gry od pierwszej piłki. Niemcy mieli problem z zakończeniem ataku, czego nie można powiedzieć o rywalach- 4:8, 9:16, 14:20. W końcowej fazie seta, Niemcy zniwelowali nieco straty. Jednak błąd dotknięcia siatki zakończył partię stanem 21:25.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry – 13:13. Druga przerwa techniczna, to jednak już trzy oczka przewagi Francji. – 13:16. Francuzi spokojnie, punkt po punkcie zamierzali do pewnego zwycięstwa w tej partii.

Wszystko wskazywało na to, że trzecia partia jest formalnością. Niemcy od początku popełnili błędy, przewagę budowali Trójkolorowi – 5:8. As Brizarda sprowadził drużyny na drugą przerwę techniczną przy wyniku 12:16. Francuzi po kolejnych kilku minutach cieszyli się ze zwycięstwa mimo, że w końcówce Niemcy zaczęły deptać im po piętach.

NIEMCY – FRANCJA 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

Niemcy: Schott, Sossenheimer, Hirsch, Baxpohler, Zimmermann, Gunthor, Zenger (l) oraz Krick, Reichert, Bohme, Weber

Francja: Lyneel, Le Roux, Brizard, Boyer, Rossard, Chinenyeze, Mouiel (l) oraz Louati