VNL: Szybki mecz z Portugalią. Polacy z awansem do Final Six

Polacy w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej rozegrali mecz z Portugalią. Biało-czerwoni mieli już przed tym spotkaniem zapewniony awans do turnieju finałowego Ligi Narodów, jednak zwycięstwo z Portugalią, która walczy o utrzymanie w elitarnych rozgrywkach, była obowiązkowa…

Do pierwszej przerwy technicznej pierwszego seta, gra toczyła się w miarę równo. Później Polacy wzięli sprawy w swoje ręce i systematycznie budowali przewagę, by pewnie wygrać seta. Dobra zagrywka, bardzo dobry atak i widocznie słabsi rywale – tak najłatwiej podsumować tą partię.

W drugim secie Portugalia pokazała, że „na stojąco” się ich nie ogra. Kończyli swoje ataki, zaś biało-czerwoni dopuścili się błędów własnych, co skutkowało stanem 14:16 na drugiej przerwie technicznej. Powoli odrabialiśmy straty, aż w końcu blok Bieńka dał w końcu przewagę Polakom – 20:19. Dobra gra blokiem Polaków pozwoliła na wypracowanie przewagi w końcówce, a partię zakończył błąd ataku Portugalii.

Trzeci set rozpoczęliśmy od pewnej i skutecznej gry blokiem, do tego Bieniek i Janusz dołożyli punktowe zagrywki, co pozwalało na utrzymywanie pewnego prowadzenia – 8:3, 13:8. Portugalczycy wykorzystali niedokładności zagrań po naszej stronie, kończąc dwie kontry – 13:11. Biało-czerwoni z biegiem gry ponownie powiększyli prowadzenie. Piłkę meczową w górze przy zaliczce, a błąd zagrywki rywali zakończył spotkanie wynikiem 3:0. Polacy wygrywając pewnie na zakończenie fazy interkontynentalnej, przypieczętowali pewny już przed tym meczem awans do Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów, który odbędzie się w terminie 10-14 lipca 2019 w USA.

 

Polska – Portugalia 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

Polska: Muzaj, Kaczmarek, Bieniek, Bednorz, Łukasik, Huber, Wojtaszek (L) oraz Muzaj, Śliwka, Janusz
Portugalia: Sequeira, Teixeira, Martins, Da Silva, Rodrigues, Pereira (L) oraz Violas, Cveticanin, Cunha, Ferreira

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply