WGP: Porażka biało-czerwonych

Początek spotkania należał do Holender. Proste błędy po stronie biało-czerwonych wykorzystywały rywalki. Polki próbowały gonić rywalki, ale na nic to się zdało. Holenderki po zagrywce Skowrońskiej w siatkę wygrały pierwszego seta do 18. W drugim secie trener Piotr Makowski zdecydował, że na boisku pozostanie Smarzek. Na tablicy wyników po kontrze Skowrońskiej pojawia się wynik 9:7. Z każdą kolejną akcją rośnie przewaga “pomarańczowych”. Pietersen atakuje po bloku, a o czas prosi trener Makowski. Gra toczy się dalej. Holenderki zaczynają mieć problemy w przyjęciu. Polki wykorzystują błędy rywalek. Dobre ataki Skowrońskiej i Wójcik pozwalają niwelować przewagę. Jednak mimo problemów Holenderkom udaje się zachować chłodną głowę i to one mogą cieszyć się z wygrania drugiego seta. Trzeciego seta otwiera Skowrońska. Chwilę potem na tablicy widnieje wynik 3:3. Holenderki skutecznie zaczynają wykorzystywać słabe punkty Polek. Smarzek mija podwójny blok rywalek. Chwilę potem na tablicy widnieje wynik 17:12. W miejsce Skowrońskiej pojawia się Kaczorowska. Trzecią partię także wygrywają Holenderki.

Polska: Połeć, Bełcik, Zaroślińska, Skowrońska, Wójcik, Sikorska, Durajczyk (L) oraz Smarzek, Paszek, Kaczorowska, Kajzer, Efimienko, Kowalińska, Medyńska (L)

Holandia: Stoltenborg, Belien, Plak, Pietersen, Buijs, Steenbergen, Jans, Sloetjes, Knip (L)

Holandia- Polska 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)