Play off: Wygrana ZAKSY

W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczynamy w pierwszej fazie play-off.  Spotkały się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z drużyną Ślepsk Malow Suwałki. Tylko w pierwszym secie goście zdołali pokonać gospodarzy. Trzy kolejne partię to już dominacja ZAKSY.

Suwałki lepiej zaczynają spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu (0:3). Gospodarze popełniają dużo błędów własnych. Natomiast goście popisują się dobrym serwisem (3:8). Trener ZAKSY szukając rozwiązania słabszej gry swojego zespołu, dokonuje wielu zmian. Niestety drużyna z Kędzierzyna-Koźla nie jest w stanie nadrobić zaległości.  Seta zakończył zepsutą zagrywkę Jakub Kochanowski (17:25).

Drugi set  jest już znacznie bardziej wyrównany. ZAKSA jakby sobie przypomniała jak powinno się grać.  Świetne ataki Kaczmarka i Śliwki pozwalają  wyjść gospodarzą na prowadzenie (10:5). W szeregach Ślepska Suwałki dobra grą popisują się Rousseaux oraz Bołądź. Niestety w tej partii to jest za mało na ZAKSĘ. Seta zakończył skutecznym atakiem Kaczmarek (25:16).

Trzeci ego seta znacznie lepiej rozpoczynają gospodarze (4:0). Zespół ze Słupska stara się nadrobić stracone punkty, mimo dobrej gry Bołędzia oraz Sapińskiego goście nie potrafią zatrzymać rozpędzonej ZAKSY. Efektowne zagranie Semeniuka daje gospodarzą kolejny punkt (18:14). Rudzewic psuje zagrywkę, a z drugiej linii Smith skutecznie atakuje i  drużyna z Kędzierzyna-Koźla  prowadzi już 8 punktami. Trzeciego seta kończy dla swojego zespołu Śliwka.

Partię nieco lepiej rozpoczęli goście, ale świetne zagrywki Semeniuka doprowadziły do remisu (7:7).  Później na zagrywce pojawia się Smith i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie (11:8). Bo drugiej stronie siatki Bołądź stara się dać swojej drużynie motywację do dalszej walki, swoimi dobrymi atakami. Kochanowskiego zmienia Rejno, który od razu popisuje się w skutecznym atakiem (14:11). Waliński popisuje się  2 asami serwisowymi (22:19). Mimo emocjonującej końcówki to ZAKSA wygrywa seta oraz mecz.

Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Malow Suwalki 3:1 (17:25, 25:16, 25:16, 25:21)

MVP: David Smith

ZAKSA: Kaczmarek (15), Kochanowski (6), Toniutti, Śliwka (16), Semeniuk (14), Smith (11), Zatorski (libero) oraz Rejno (1), Kluth (3), Prokopczuk
Ślepsk: Waliński (11), Rousseaux (9), Bołądź (16), Takvam (4), Sapiński (13), Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki (5), Klinkenberg (1), Warda, Rudzewicz, Gonciarz