Z Zawiercia do Kędzierzyna

Dominik Depowski obecny sezon ligowy dokończy w Kędzierzynie-Koźlu.

Dominik Depowski jest zmienikiem w drużynie Aluronu CMC Zawiercie. Kiedy pojawiła się możliwość, siatkarz skorzystał z możliwości wypożyczenia do kędzierzyńskiego klubu, by tam dokończyć sezon ligowy 2020/2021.

Mamy czterech zdrowych i gotowych do gry przyjmujących, dlatego trener Igor Kolaković wyraził zgodę na wypożyczenie, kierując się przede wszystkim dobrem siatkarza. Nasz szkoleniowiec i Nikola Grbić znają się od lat i bardzo szanują, dlatego mamy pewność, że taka możliwość wpłynie pozytywnie na rozwój Dominika – podkreśla prezes Kryspin Baran. – To też kolejny dowód na owocną współpracę obu klubów. W sezonie 2018/2019 w Zawierciu na wypożyczeniu grali Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno. Osiągnęliśmy z nimi w składzie historyczny wynik, awansując do półfinału PlusLigi i Pucharu Polski. Teraz nadarzyła się okazja do rewanżu i to my wesprzemy Grupę Azoty ZAKSĘ w trudnej sytuacji kadrowej. Pozwoli to jeszcze bardziej zacieśnić naszą współpracę – dodaje Prezes Zarządu Aluron CMC Warty Zawiercie.

Sam siatkarz nie krył zadowolenia z oferty jaką otrzymał. – Bardzo się cieszę, że dostałem taką szansę i że klub umożliwił mi skorzystanie z niej. Wierzę, że czas spędzony w Kędzierzynie-Koźlu pozwoli mi się rozwinąć i wrócić do Zawiercia jako jeszcze lepszy siatkarz – przyznaje Depowski.

Wierzymy, że Dominik będzie wartościowym zawodnikiem, który szybko wkomponuje się w nasz styl gry. Przed nami bardzo trudny okres: play-off PlusLigi, Liga Mistrzów, rywalizacja w Pucharze Polski tak więc przy problemach zdrowotnych, jakie mamy w drużynie i jakie dotykają również zespół ze Strzelec Opolskich, każdy zawodnik jest dla nas bezcenny – o nowym zawodniku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mówi prezes ZAKSA S.A, zdradzając, że 25- letni przyjmujący już wcześniej był na celowniku naszego klubu. – O Dominika Depowskiego staraliśmy się przed rozpoczęciem tego sezonu. Cieszę się bardzo, że pod koniec sezonu udało nam się sfinalizować jego przejście do nas, szkoda że tylko na wypożyczenie i terminowo – do końca obecnego sezonu. W tym miejscu chciałbym podziękować prezesowi Kryspinowi Baranowi, że wyraził zgodę na wypożyczenie. To nie pierwszy raz, kiedy nasze dobre relacje i współpraca z klubem z Zawiercia owocują (wcześniej z ZAKSY do Zawiercia wypożyczeni byli Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk – przyp.red) – dodał Sebastian Świderski.

Inf. własna/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Aluron CMC Warta Zawiercie
Fot. plusliga.pl

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply