ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE zdobywa po raz ósmy Mistrzostwo Polski

Dzisiaj w Kędzierzynie-Koźlu doszło do trzeciego spotkania finałowego pomiędzy ZAKSĄ, a zespołem z Warszawy. Lepsza okazała się drużyna gospodarzy, która wywalczyła ósme Mistrzostwo Polski.
Podczas pierwszego seta dość długo trwała walka punkt za punkt. Dopiero as serwisowy Benjamina Toniuttiego pozwala wyjść na prowadzenie Zaksie 13:10. Tego skromnego prowadzania kędzierzynianie już nie oddają do końca seta wygrywając go do 22. Drugi set był podobny do pierwszego, z małym ale. Na prowadzenie czteropunktowe wychodzą zawodnicy Onico, dzięki dobrej grze Muzaja i Andrzeja Wrony. Wygrywają go do 19, doprowadzając do remisu 1:1. W trzeci set lepiej weszli siatkarze Warszawy idąc za ciosem po wygraniu drugiego. Punktował Muzaj i Łukasik, Brizard zaczol grac więcej środkiem. Wicemistrzowie na tym etapie seta popełniali dużo błędów własnych. Onico prowadziło juz 15:20 i wydawać by się mogło, ze Warszawiacy wygrają seta…. trener Gardinni robi podwójna zmianę wprowadzając na boisko Stępienia, Koppersa. Dzięki bardzo dobremu serwisowi Kanadyjczyka Zaksa odrabia straty i przy grze na przewagi wygrywa seta 32:30. Czwarty set to już dosyć spokojna gra Zaksy, która powoli, ale dosyć regularnie brnie do wygranej. Mimo ambitnej gry zawodników Onico Zaksa już nie pozwoliła sobie odebrać zwycięstwa. Bardzo dobre zawody rozegrał Rafał Szymura, który zostaje MVP meczu.