ZAKSA pokonuje Arkas Izmir

ZAKSA  w trzech setach pokonała na swoim boisku Arkas Izmir w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Wygrana z tureckim zespołem umocniła podopiecznych Andrea Gardiniego na pierwszym miejscu w grupie E.

Początkowo obie drużyny grały punkt za punkt. Dobra gra ZAKSY oraz sporo błędów po stronie Arkasu Izmir doprowadziło do kilku punktowej przewagi gospodarzy (17:9).  Świetne ataki Torresa i Buszka oraz skuteczne bloki kędzierzyńśkiej drużyny pozwoliły ZAKSIE na spokojną grę. Marco Falaschi zaskoczył rywali kiwając z drugiej piłki i zdobył 25 punkt.

Druga partię dobrze zaczęła drużyna turecka. Przy doskonały serwisach Gökhana Gökgöza goście doprowadzili do stanu 1:5. Wtedy Andrea Gardini poprosił o czas dla swoje drużyny. ZAKSA po wskazówkach trenera i fantastycznych zagrywkach Kamila Semeniuka  doprowadziła do remisu 6:6, a następnie wypracowała przewagę, którą utrzymała do końca. Mecz zakończył się atakiem, blok-aut Sławomira Jungiewicza (25:19).

Trzeci set to od samego początku dosyć znacząca przewaga ZAKSY (6:3). Goście jednak postanowili powalczyć  i po dobrych atakach Durmaza oraz Matica na tablicy świetlnej pojawił się remis 11:11. Mistrzowie Polski cierpliwie grali swoją dobrą siatkówkę, co zaowocowało wygraną trzeciego seta jak i całego meczu (25:23).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  – Arkas Izmir  3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

ZAKSA: Toniutti, Buszek (5), Wiśniewski (7), Bieniek (12), Torres (13), Semeniuk (13), Zatorski (libero) oraz Falaschi (1) i Jungiewicz (2)
Arkas: Fromm (1), Jovović (2), Matiç (4), Gökgöz (13), Koç (4), Lagumdzija (7), Mert (libero) oraz Dumraz (2), Gülmezoglu (4) i Kaya