ZAKSA w trzech setach pokonuje AZS

ZAKSA pewnie pokonała Indykpol AZS, kolejny mecz I rundy play-off już dziś o godzinie 18.00.

ZAKSA już od pierwszych chwil spotkania pokazała, że gościom będzie bardzo ciężko.  Na  pierwszej przerwie technicznej podopieczni Sebastiana Świderskiego prowadzili 8:4. Przy stanie 13:8 o czas poprosił Krzysztof Stelmach. Oivanen psuje zagrywkę, co sprowadza obie drużyny na druga przerwę techniczną – 16:14 Skutecznie Kooy i pierwszy set kończy się wynikiem 25:19.

Druga partia rozpoczyna się od wyrównanej walki, Buszek po bloku i AZS prowadzi 4:5. Kilka akcji później to właśnie as serwisowy Buszka sprowadza nas na przerwę techniczną – 5:8. Podopieczni trenera Stelmacha utrzymywali przewagę, jednak  ZAKSA dogoniła przeciwnika i prowadzili na drugiej przerwie 16:15. Blokowany Bengolea – 19:17 Druga partia kończy się wynikiem 25:23.

Trzeci set to ponownie walka punkt za punkt, jednak ZAKSA szybko wychodzi na dwupunktowe prowadzenie – 5:3. Na pierwszej przerwie kędzierzynianie wciąż prowadzą dwoma “oczkami” – 8:6. Czerwoną kartkę za dyskusje otrzymuje Piotr Łuka (16:10). W tej partii olsztynianie nie zdołali już zawalczyć, mecz atakiem z lewego skrzydła zakończył Wojtek Ferens.

MVP: Paweł Zagumny

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19; 25:23; 25:19)

ZAKSA: Witczak, Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Michał Ruciak,  Możdżonek,  Gacek (l) oraz Wojciech Ferens.

AZS Olsztyn: Dobrowolski, Bengolea, Buszek, Szymański, Oivanen, Hain, Żurek (l) oraz  Pająk, Wojciech Sobala, Krzysiek, Łuka

Stan rywalizacji: 1:0