Zgrupowanie kadry rozpoczęte

Spała zaczęła tętnić życiem. Kadrowicze po testach na koronawirusa wzięli się do pracy… Chociaż będzie to inne zgrupowanie niż kiedykolwiek…

W dzień dziecka, czyli 1 czerwca reprezentanci Polski siatkarzy, powołani na ten sezon przez trenera Vitala Heynena rozpoczęli zgrupowanie w Spale. W dobie pandemii zgrupowanie to oczywiście wymagało specjalnego przygotowania. Jak zdradził doktor Jan Sokal, już tydzień przed spotkaniem w Spale z zawodnikami został przeprowadzony wywiad medyczny oraz izolowali się we własnych domach. Wczoraj mieli natomiast zrobione testy na koronawirusa i dopiero po otrzymaniu ich wyników, mogli się wszyscy spotkać i rozpocząć zajęcia w całej grupie. Ujemne wyniki znane były we wtorek, po czym szkoleniowiec natychmiast przystąpił do pracy…

Zgrupowanie jest bardziej po to wrócić do siatkówki, poruszać się i pograć w siatkówkę. Ten pierwszy okres przygotowań spędzimy bardziej na siłowni, gdzie praca będzie bardziej pod kątem wyleczenia wszelkich bóli, aby wszystko doleczyć i to będzie najważniejsze. Jeżeli chodzi o siatkówkę to skupimy się na plaży, mniej zajęć będzie w hali – uchylił rąbka tajemnicy Bartosz Kwolek. – Integracja ma być na najwyższym poziomie. Mamy poznać się jeszcze lepiej, bo ta 19-ka, która jest teraz w Spale będzie się biła o Igrzyska Olimpijskie. Dlatego musimy się bardzo dobrze zgrać, by te team spirit był na jak najwyższym poziomie – dodał polski przyjmujący.

Zdaniem trenera Vitala Heynena ten obóz będzie wyjątkowy. – Będziemy dostosowywać treningi do samopoczucia siatkarzy, reagować na ich możliwości i potrzeby. To będzie taki pierwszy obóz w moim trenerskim życiu. Kolejne zgrupowanie zorganizujemy już na normalnych zasadach. Będziemy wykonywać zaplanowany program dotyczący ćwiczeń i obciążeń treningowych – zaznaczył polski szkoleniowiec.

Vital nie lubi tracić czasu i w każdej sytuacji potrafi znaleźć przestrzeń dla siatkówki – mówił o szkoleniowcu biało-czerwonych jego asystent Paweł Woicki. – To będzie dobre współzawodnictwo, bo jak wiadomo, sportowcy to lubią. Myślę, że to też będzie taki nasz odpoczynek od tej całej izolacji, kwarantanny i obecnego życia w czasie koronawirusa – dodał. Jednocześnie zaznaczył, że trzymiesięczna przerwa od treningów z pewnością wpłynie nie tylko na przebieg zgrupowania w Spale, ale również może się odbić na przygotowaniach do sezonu ligowego – Na ten czas przerwy można spojrzeć dwutorowo. Z jednej strony, można wyleczyć urazy, zregenerować się. Z drugiej, żadna aktywność jaką podejmowaliśmy w te trzy miesiące nie zastąpi regularnego, specjalistycznego treningu siatkarskiego. Dlatego mogą się pojawiać szybciej jakieś urazu, głównie mięśniowe – podsumował Paweł Woicki.

Zgrupowanie w OPO COS Spała potrwa do 13 czerwca. Kolejne zaplanowane jest w terminie 29 czerwca do 11 lipca.

Reprezentacja Polski mężczyzn na zgrupowanie w COS OPO Spała (1-13 czerwca)
Bartosz Bednorz – przyjmujący
Mateusz Bieniek – środkowy
Fabian Drzyzga – rozgrywający
Tomasz Fornal – przyjmujący
Karol Kłos – środkowy
Jakub Kochanowski – środkowy
Marcina Komenda – rozgrywający
Dawid Konarski – atakujący
Michał Kubiak – przyjmujący
Bartosz Kurek – atakujący
Bartosz Kwolek – przyjmujący
Wilfredo Leon – przyjmujący
Grzegorz Łomacz – rozgrywający
Maciej Muzaj – atakujący
Piotr Nowakowski – środkowy
Artur Szalpuk – przyjmujący
Aleksander Śliwka – przyjmujący
Damian Wojtaszek – libero
Paweł Zatorski – libero

Sztab szkoleniowo-medyczny
Vital Heynen – trener
Michał Mieszko Gogol – asystent trenera
Sebastian Pawlik – asystent trenera
Paweł Woicki – asystent trenera
Robert Kaźmierczak – statystyk
Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego
Jan Sokal – lekarz
Paweł Brandt – fizjoterapeuta
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Elżbieta Poznar – kierownik kadry

źródło: Polska Siatkówka/własne

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply