Złoto PreZero GP dla Jastrzębia!

Mecz finałowy rozgrywany był pomiędzy Jastrzębskim Węglem, a PGE Skrą Bełchatów. Początek był wyrównany, a zmiana stron boiska nastąpiła przy wyniku 8:7. Śląska drużyna skuteczniej zagrała w obronie, do tego Skra popełniła błąd dotknięcia siatki, a w rezultacie był stan 16:11. Jastrzębski trzymał w ryzach prowadzenie, a w końcówce asa dołożył jeszcze Szymura – 20:13. Autowa zagrywka Skry dała piłkę setową Jastrzębskiemu, a Popiwczak zakończył seta.

Drugi set to walka punkt za punkt do zmiany boisk – 8:6. Kontra jastrzębian oraz błąd przyjęcia Skry dały przewagę Jastrzębskiemu – 12:9. Kolejna zmiana stron boiska nastąpiła przy wyniku 16:12. Skra nie potrafiła zatrzymać ataków rywali, więc trener Gogol poprosił o czas. W rezultacie jego drużyna zniwelowała straty do trzech oczek – 16:19. Bełchatowianie nie byli w stanie powstrzymać skutecznych rywali, którzy wygrywając mecz, zostali zwycięzcami PreZero Grand Prix. Skra zdobyła srebro tych rozgrywek.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL – PGE SKRA BEŁCHATÓW 2:0 (25:17, 25:20)