Zwycięstwo AZSu Olsztyn

W pierwszym meczu o piąte miejsce PlusLigi wygrał AZS Olsztyn.  W secie otwarcia gospodarze wygrali do 21. W drugim poszło im jeszcze łatwiej, bo pokonali siatkarzy Politechniki do 19. Jednak Politechnika nie poddała się i w trzecim secie dzielnie zaczęła odrabiać punkty. Siatkarze z Warszawy wygrali 25:21. Czwarty set był najbardziej zacięty. Drużyny grały na przewagi. Lepsza okazała się Politechnika. W tie-breaku gospodarze przypomnieli sobie o dobrych atakach. Wygrali 15:9. A w całym meczu 3:2.

Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 3:2
(25:21, 25:19, 21:25, 24:26, 15:9)

AZS: Dobrowolski (2), Bengolea (11), Buszek (21), Szymański (24), Oivanen (13), Hain (8), Żurek (L) oraz Łukasik i Łuka (3)
AZS PW: Pawliński (11), Nowak (8), Zatko (2), Szalpuk (17), Gunia (9), Gontariu (2), Potera (L) oraz Stępień (1), Olenderek, Adamajtis (18), Kolev i Sacharewicz

Jutro kolejne spotkanie między tymi drużynami.