1/4MŚ: Brazylia w półfinale

Po Słowenii i Włochach, kolejne cztery reprezentacje będą walczyły o półfinał siatkarskiego mundialu. Trzeciego półfinalistę wyłoni mecz Argentyny z Brazylią. Argentyna awansowała po wyeliminowaniu Serbów, zaś Brazylijczycy wyrzucili z turnieju Iran. Dlatego w ćwierćfinale dwie reprezentacje z Ameryki Południowej zawalczyły o wejście do strefy medalowej, czyli do półfinału. Kibice z pewnością oczekiwali zaciętego i ciekawego meczu, a jaki się okazał?

Spotkanie od błędów rozpoczęli Argentyńczycy, oddając inicjatywę rywalom – 2:6. Dobry blok oraz autowy atak Lucarellego dały kontakt punktowy – 6:7. Kanarkowi ponownie odskoczyli z wynikiem po skutecznych atakach oraz wykorzystanej kontrze – 8:12. Argentyna słabo spisywała się w ataku, a Conte praktycznie nie istniał w tym elemencie. Brazylijczycy dobrą grą w obronie oraz skutecznością na siatce ustawili sobie tego seta, utrzymując bezpieczny dystans – 14:20. Lucarelli w końcówce dołożył asa serwisowego. Pierwszego seta zakończył Wallace atakiem ze skrzydła.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry, jednak kontratak Brazylii po przedłużonej akcji zrobił różnicę – 5:7. Wallace zatrzymany blokiem i Argentyna doprowadziła do remisu po 7. Podopieczni trenera Mendeza w tej partii zdecydowanie skuteczniejsi byli w ataku, co pozwalało im na prowadzenie zaciętej walki z rywalami, a sporo akcji było przedłużonych i emocjonujących – 11:10. Błąd zagrywki Lime, w odpowiedzi as Lucasa i tablica pokazywała remis po 12. Blok na Limie dał prowadzenie Brazylii w ważnym momencie – 18:19. emocji do końca nie brakowało – 21:21. Pierwsza piłka setowa należała do Argentyny, po błędzie rywali – 22:24. Partię zakończył Lima ze skrzydła, co dało remis w meczu – 1:1.

Podrażniona Brazylia mocno otworzyła kolejną odsłonę meczu – 3:6. Gra punkt za punkt sprzyjała Canarinhos, a gdy Leal wykorzystał kontratak różnica powiększyła się do pięciu oczek – 12:17. Podobnie jak w pierwszym secie, Argentyna nie mogła znaleźć punktu zaczepienia, by zniwelować straty szczególnie, że Brazylia czujnie grała blokiem, dając sobie możliwość wyprowadzenia kontrataku – 15:20. Koukartsev wprowadzony zadaniowo zaserwował asa, niwelując różnicę do stanu 19:21. Leal plasem w środek boiska dał piłkę setową Brazylii, a partię zakończył atakiem ze skrzydła.

Czwarta partia, to zacięta walka od pierwszej piłki oraz widowiskowe wymiany już w pierwszej części seta – 5:6. Kilka akcji później szczelny blok złapał Lucarellego – 8:7. Kolejny blok na Lucarellim zmusił trenera Dal Zotto do wzięcia czasu – 10:8. Argentyna miała fragment dobrej gry blokiem, przez co powiększyła przewagę do 14:10. Kontrataki kanarkowych dały im kontakt punktowy – 15:14. Leal serwisem doprowadził do remisu 16:16. Emocji w tej partii nie brakowało, co podkreślało rangę tego meczu, w końcu była to walka o półfinał. Końcówka należała do Brazylii, która piłkę meczową miała w górze po autowym ataku Limy, a półfinał dla podopiecznych trenera Dal Zotto stał się faktem gdy błąd podwójnego odbicia popełnił Conte.

Argentyna – Brazylia 1:3 (16:25, 25:23, 22:25, 21:25)

Argentyna: Conte, Loser, Lima, Palacios, De Cecco, Ramos, Danani (L) oraz Sanchez, Vicentin, Koukartsev
Brazylia: Wallace, Leal, Fernando, Lucas, Lucarelli, Flavio, Thales (L) oraz Rezende, Roque