17 kolejka PlusLigi – wyniki

Od czwartku do niedzieli potrwają rozgrywki 17 kolejki PlusLigi. Czy dojdzie do niespodziewanych rozstrzygnięć? Śledźcie wyniki razem z nami

Kolejkę rozpoczął czwartkowy mecz w Lubinie, gdzie miejscowy Cuprum podejmował Skrę. Faworytem byli goście, którzy zajmują w tabeli 9 miejsce, przy 15 – przedostatniej lokacie gospodarzy. Mecz w Lubinie rozpoczął się od dobrej gry miejscowych, którzy zdołali wyjść na prowadzenie, wygrywając pierwszego seta. Skra zaliczyła ostry falstart, nie pokazując dobrego poziomu. W grze gości niewiele elementów funkcjonowało. Od drugiej partii Bełchatów jakby od nowa przystąpił do meczu. Wszedł na swój poziom i wypunktował rywali, pewnie wygrywając mecz za trzy punkty. MVP meczu został Lemański, który dla Skry zdobył 16 punktów (12 ataków i 4 bloki).

KGHM Cuprum Lubin – PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 18:25)

Piątkowe mecze rozpoczęło starcie Barkomu z Lublinem. W pierwszym meczu drużyny podzieliły się punktami – dwa wywiózł z Lublina Barkom, a jeden został Bogdance. Po 16 kolejkach wydawało się, że faworytem są lublinianie, którzy w tabeli zajmują 5 miejsce, przy 13 ukraińskiej ekipy. Boisko pokazało, że Barkom jest lepszy i tym razem zwyciężył za trzy oczka. Mecz jednak był zacięty, o czym najlepiej świadczą wszystkie sety dla Barkomu wygrane na przewagi. Trener gości rotował składem, jednak więcej chłodnej głowy w końcówce zachować potrafili gospodarze. MVP został Palonsky, który zdobył 25 punktów. Skończył 24 ataki, osiągając 55% skuteczność, dołożył też asa serwisowego i jeden wyblok, po którym Barkom miał kontrę.

Barkom Każany Lwów – Bogdanka LUK Lublin 3:1 (29:27, 37:25:22:25, 29:27)

W Katowicach-Szopienicach faworyt meczu był tylko jeden i był to Projekt Warszawa. O swojej grze jak najszybciej będą chcieli zapomnieć miejscowi, którzy zostali zdominowani. Nieco więcej emocji było w ostatnim secie, kiedy do około 19 punktu, wynik był w miarę wyrównany. Projekt jednak “docisnął” w kilku akcjach, rozstrzygając pewnie seta i mecz na swoją korzyść. Na uwagę zasługuje serwis, którym punotowali siatkarze obydwu drużyn. 8 asów posłał GKS, a 9 Projekt, w zaledwie 3 setach. Różnicę zrobiła gra blokiem gości, którym zdobyli 9 oczek, a do tego mieli 12 wybloków. MVP został środkowy Wrona. Odnotował 6 punktów w ataku, w którym zagrał na 100% oraz dołożył 3 bloki.

GKS Katowice – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 14:25, 21:25)

W Olsztynie odbył się mecz miejscowego Indykpolu z Jastrzębskim Węglem. Faworytami byli goście, którzy również pierwszy mecz z akademika mi wygrali za trzy punkty (3:1). Mistrzowie Polski są liderami tabeli, zaś gospodarze zajmują po 16 kolejkach 8 pozycję. Mecz w Hali Urania na przestrzeni dwóch setów był wyrównany, jednak w końcówce to Jastrzębski dyktował warunki, a miejscowi oddawali punkty po błędach. Inaczej wyglądał set trzeci, w którym to miejscowi zdołali odrobić trzypunktową stratę w decydującym momencie. Niestety dla kibiców zielonych, końcówka to znowu nieskończone akcje i błędy. Jastrzębski wygrał 3:0 i dopisał do tabeli kolejne 3 oczka. MVP został Huber, który dołożył na drużynowe konto 9 punktów – 7 ataków, asa i blok.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)

Kędzierzynianie po wielu emocjach w ostatnim meczu LM i pozostaniu w rozgrywkach, kolejny mecz ligowy rozegrali na trudnym terenie, bo w Nysie. Derby Opolszczyzny nie były jednak emocjonujące, ponieważ Zaksa zaprezentowała swoją dobrą grę i co najważniejsze, nie odnotowując przestojów, przez co spotkanie zwyciężyła 3:0. Stal starała się walczyć, ale dobra gra rywali w każdej strefie ataku oraz dobra gra blokiem, nie pozwoliły Stali na prowadzenie wyrównanej gry. MVP został wybrany rozgrywający Zaksy, Marcin Janusz.

PSG Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 17:25, 22:15)

Na mecz 17 kolejki PlusLigi do Gdańska przyjechali Czarni Radom. Radomianie co prawda w tym sezonie są “dostarczycielami” punktów rywalom, jednak w każdym secie starają się walczyć o sprawienie kolejnej niespodzianki. Nie udało się to z Trefle, który zrobił swoje i w 3 setach zakończył mecz na swoją korzyść. Radom cały czas ma te same problemy — nierówna gra i wiele błędów własnych. Nie inaczej było w Gdańsku. Jedynie w trzecim secie wynik był nieco bardziej wyrównany, ale i tak w najważniejszych momentach Orczyk i spółka docisnęli i wygrali spotkanie. Zawodnikiem meczu został Droszyński, rozgrywający Trefla.

Trefl Gdańsk – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)

Na Podpromiu miejscową Resovia podejmowała Ślepsk Malow Suwałki. Resovia spotkania nie rozpoczęła za dobrze, jednak rywale mieli większe problemy, przez co to Resovia kontrolowała wynik. Dobre rozegranie, mocna zagrywka, punktowe bloki i set pewnie wygrali miejscowi. W drugim secie to goście poprawili skuteczność ataku ale i grę blok-obrona, co pozwoliło im wyrównać stan meczu. W trzecim secie wszedł Boyer za Buckiego i to on był zdecydowanym liderem w ataku, a gdy dał popisową serię w polu zagrywki, miejscowi mogli odetchnąć. Resovia w rezultacie wyszła na zdecydowane prowadzenie i wygrała pewnie partię. Nieco więcej wyrównanej gry i ciekawych wymian było w ostatniej partii. Jednak i tym razem końcówka należała do miejscowych. MVP został Louati, który zapisał na swoim koncie 19 punktów – 15 ataków, 2 asy i 2 bloki.

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:14, 21:25, 25:15, 25:22)

17 kolejka PlusLigi zakończyła się meczem beniaminka z Zawierciem. Faworyt był jeden i szybko udowodnił to na boisku. Mimo że Exact prowadziła momentami wyrównaną grę z rywalem, kiedy trzeba było Aluron wrzucał kolejny bieg i odjeżdżał z wynikiem. Częstochowa walczyła do końca, trener rotował składem ale na zawiercian zabrakło skuteczności i po prostu boiskowego doświadczenia. Aluron dopisał do tabeli kolejne 3 oczka, co awansowało podopiecznych trenera Winiarskiego na pozycję wicelidera tabeli. Zawodnikiem meczu został rozgrywający Tavares.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)