CEV: AZS powalczył w Rosji

Olsztynianie w ramach Pucharu CEV rozegrali mecz z rosyjskim Kuzbassem. Indykpol walczył do końca

Olsztynianie w 1/16 Pucharu CEV wygrali rywalizację z PAOK Thessaloniki, awansując do 1/8 Pucharu. Na tym etapie olsztynian czeka spory wyzwanie, bowiem by awansować do kolejnej rundy, Polacy muszą pokonać rosyjską ekipę Kuzbass Kemerovo.

Pierwszy mecz odbył się w Rosji, a Indykpol mimo kiepskiego początku meczu, bardzo słabej i nierównej gry, odbił się od dna. AZS przegrywając 0:2, poprawił własną grę i wygrał kolejne dwa sety, których końcówki były nerwowe. Ostatecznie olsztynianie w tie-breaku nie potrafili już dorównać gospodarzom i przegrali decydującego seta do 11.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Olsztynie 17 stycznia 2019 o godzi. 18:00.

Kuzbass Kemerovo – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:22, 25:14, 25:27, 23:25, 15:11)

Kuzbass: Podleśnik (10), Karpukow (8), Kobzar (5), Paszycki (9), Szczerbakow (11), Poletajew (28), Kerminen (libero) oraz Lukianenko, Nikitin (5)
AZS: Hadrava (26), Zniszczoł (9), Kapelus (13), Pietraszko (13), Woicki (3), Urbanowicz (9), Żurek (libero) oraz Zabłocki, Kańczok