Clevenot oficjalnie w Jastrzębiu

Francuski przyjmujący oficjalnie został ogłoszony zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla na sezon 2021/2022

O przyjściu Clevenot do Jastrzębia mówiło się od kiedy klub, mimo podpisanego kontraktu, opuścił Tine Uriart. Jednak klub do dnia wczorajszego nie potwierdzał oficjalnie tych doniesień. Podczas prezentacji drużyny Jastrzębskiego Węgla na sezon 2021/2022 wszystko stało się jasne. Ostatnim zawodnikiem prezentującym się zgromadzonym w hali kibicom był właśnie On.

Trevor Clevenot, to mistrz olimpijski z Tokio, podstawowy przyjmujący reprezentacji Francji, który w obecnym sezonie PlusLigi będzie prezentował barwy górniczej drużyny. – Jastrzębski Węgiel to świetny klub, a PlusLiga to wymagające, jedne z najlepszych na świecie, rozgrywki ligowe. Z tego powodu jestem przeszczęśliwy, że będzie mi dane zagrać w tym klubie i mam nadzieję, że przed nami dobry sezon – mówi francuski siatkarz.

Obok Clevenota, „francuskie trio” uzupełniają: rozgrywający Benjamin Toniutti oraz atakujący Stephane Boyer. – Bardzo się z tego cieszę. Dobrze nam się razem grało w reprezentacji Francji, a teraz wierzę, że przed nami ciekawy sezon ligowy. Myślę, że moich kolegów ta wiadomość również ucieszyła, ponieważ dla nich także będzie to pierwszy sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla – dodaje Clevenot.

Kontrakt Francuza będzie obowiązywał na jeden sezon. Clevenot ma na koncie występy w lidze francuskiej, włoskiej, a teraz postawił na Polskę.

Źródło: własne/Jastrzębski Węgiel
Fot. Jastrzębski Węgiel

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply