Drugie zwycięstwo Pomarańczowych

Już na początku spotkania Kooistra zdobywa dwa punkty z rzędu dla swojego zespołu.  Łasko zostaje zablokowany i Radom powiększa swoją przewagę 3:7. Pomarańczowi zaczynają pomału odrabiać straty, do remisu doprowadza Pajenk 10:10. Tym razem inicjatywę przejęli gospodarze 18:14. Końcówka seta dość zacięta, jastrzębianie nie wykorzystali pierwszej piłki setowej 24:24. Po wyrównanej walce triumfują Pomarańczowi 28:26 – kończy seta Łasko.

W drugim secie role się odwracają i podopieczni Bernardiego prowadzą już 4:1.  Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Jastrzębskiego Węgla 8:2 – czujnie na środku Gierczyński. As serwisowy Gierczyńskiego 11:3.  Gra przyjezdnych nie wygląda już tak dobrze jak w pierwszym secie. Druga przerwa techniczna   16:9. Kooistra kontuzjowany, najprawdopodobniej skręcony staw skokowy.  W końcówce nadal dominuje Jastrzębie i bez większych problemów wygrywa drugą odsłonę 25:18.

Pierwsze oczko zdobywają w trzeciej odsłonie siatkarze z Radomia 0:1. Gra toczy się punkt za punkt 4:4. Jastrzębianie schodzą na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:6. Przyjezdni doprowadzają do remisu 11:11. Druga przerwa techniczna 16:15. Autowy atak Radomskiego 19:16. Pomarańczowi są już o krok od zwycięstwa 24:18 – as serwisowy Kubiaka. Michał Kubiak punktowym serwisem kończy spotkanie 25:18.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom 3:0  (28:26, 25:18, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (l)

Czarni Radom: Neroj,  Wachnik, Westphal, Kooistra, Kamiński, Piovarci i Kowalski (l)

MVP: Michał Kubiak

Stan rywalizacji: 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla