Fornal: Musimy podejść do tego na spokojnie

Jastrzębski Węgiel wywiązał się z roli faworyta ćwierćfinałowej potyczki Pucharu Polski z Projektem Warszawa, wygrywając 3:0. Dobre zawody rozegrał przyjmujący Tomasz Fornal, który wypowiedział się po meczu.

Długo wchodziliście w ten mecz. Końcówka pierwszej partii była momentem zwrotnym?

  • Na początku było nerwowo. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jeśli przegra się taki mecz, to odpada się z turnieju i zbyt nerwowo prezentowaliśmy w pierwszym i w drugim secie. Ten trzeci już był pod naszą totalną kontrolą. Wydaje mi się, że zasłużenie wygraliśmy w trzech setach i jedziemy do Wrocławia, bo byliśmy lepszą drużyną. Projekt Warszawa na pewno ma jakieś swoje problemy zdrowotne i nie miał jakiś dużych możliwości rotacji.

W półfinale Jastrzębski zmierzy się z Resovią Rzeszów. Ten rywal też ma swoje problemy, jednak na tym etapie chyba ciężko mówić o “pewniakach do wygranej”?

  • Wydaje mi się, że w turnieju finałowym Pucharu Polski nie ma już łatwych rywali i każdy zespół jedzie tam po to, żeby przywieść ten puchar do swojego miasta. My też tam z taką myślą jedziemy. Chcemy zagrać dobre spotkanie półfinałowe i mam nadzieję, że zwycięskie i będziemy się mierzyć w niedzielę w finale. Mam nadzieję, że zdobędziemy ten puchar. Musimy podejść do tego na spokojnie, na razie przed nami sobotni półfinał i dopiero jeśli go wygramy, będziemy się skupiać na finale.

Z Jastrzębia: Ludmiła Kamer

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply