Fornal: Najważniejsze, że wygrywamy

Polacy szybko i pewnie pokonali Japonię w meczu 11 kolejki grupowej. Po meczu wypowiedział się polski przyjmujący Tomasz Fornal, który przeciwko Japonii wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał, jak cała drużyna, dobry mecz.

Poniżej wypowiedzi reprezentantów Japonii i Polski bezpośrednio po meczu:

Kenta Takanashi (Japonia): – Sposób, w jaki Polska serwowała – tak dobrze i mocno – jest tym, do czego powinniśmy dążyć. Dlatego mieliśmy problemy z przyjęciem. Nie byliśmy w stanie zagrać dobrze na przyjęciu i jest to jeden z powodów, dla których dzisiaj przegraliśmy. Polacy są zawsze bardzo aktywni we wszystkich meczach, prezentowali fantastyczne umiejętności, a my im nie potrafiliśmy dorównać.

Tomasz Fornal (Polska): – Wciąż staramy się znaleźć drużynę na olimpiadę, więc każdy mecz gramy w innym składzie. Ale najważniejsze dla nas jest to, żeby grać dobrze i bez względu na to, kto gra, wygrywamy. Nie każda drużyna chce grać z nami swoją najsilniejszą pierwszą szóstką, ale musimy skupić się na naszej grze i grać tak jak potrafimy, grać swoje. Japonia dużo broni, grają w techniczną siatkówkę, ale my mamy też wielu technicznych zawodników w naszym składzie, więc byliśmy na to przygotowani, nie zaskoczyli nas.

źródło: FIVB/opr. własne

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply