IO: Planowo z Wenezuelą

Biało-czerwoni z jedną porażką i zwycięstwem podeszli do meczu numer trzy, a było to spotkanie z niżej notowaną Wenezuelą. Bezwzględnym faworytem byli Polacy. Wystarczy wspomnieć, że dzisiejsi rywale póki co przegrali obydwa mecze grupowe jakie rozgrywali.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie, co prawda Wenezuela postraszyła nieco serwisem, jednak z czasem popełniała sporo błędów w tym elemencie. Na boisku pojawił się w wyjściowej szóstce Kubiak. Biało-czerwoni od początku kontrolowali grę, mając bezpieczną przewagę. Drzyzga przy dobrym przyjęciu mógł rozrzucać piłki do wszystkich stref ataku.

Podobnie przebiegała druga partia. Polacy grali swoją siatkówkę, uzyskując bardzo wysokie prowadzenie. Dobry mecz rozgrywał Semeniuk, który punktował nie tylko w ataku, ale i w polu serwisowym. Za linią 9 metra dobrze spisywał się też Drzyzga, prezentując zmienny serwis. Nasi rodacy pewnie prowadzili 2:0 w meczu, po pojedynczym bloku Kochanowskiego.

Trzeci set nie rozpoczął się po myśli biało-czerwonych. Wenezuela dobrze zaczęła partię w ataku, obijając polski blok, a co za tym idzie, miała cały czas niewielkie prowadzenie. Po stronie Polski spadła jakość przyjęcia, co rzutowało na pierwszy atak, a pojawiły się też błędy niewymuszone – 11:16. Trener Heynen dość ostro rozmawiał z zawodnikami na przerwie o którą poprosił. Niestety Wenezuela poczuła, że z Polakami też można wygrać, co przełożyło się na niepotrzebną stratę seta przez biało-czerwonych.

Kolejna odsłona, to już powrót do “normalnej gry” naszej ekipy. Na boisku pozostał Kurek za Kaczmarka. Od początku dobre zagrania, na zagrywce punktował Kubiak, a w rezultacie kilka oczek przewagi już na początku partii. Rywale walczyli do końca, jednak w tym secie nie potrafili odrobić strat. Tym samym Polacy zwyciężyli trzeci rozegrany mecz w turnieju, mając obecnie na koncie dwie wygrane i jedną porażkę w grupowej tabeli (z 6 drużyn, przechodzą dalej 4)

POLSKA – WENEZUELA 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15)

Polska: Kaczmarek, Semeniuk, Kochanowski, Kubiak, Drzyzga, Bieniek, Zatorski (L) oraz Kurek, Łomacz
Wenezuela: Rodriguez, Valencia, Carrasco, Verdi, Fayola, Willner, Mata (L) oraz Fernando, Escalante, Oramas, Canelo, Armando

Reprezentacja Polski kolejny mecz grupowy rozegra w piątek o 7:20 czasu polskiego, a rywalem będzie reprezentacja gospodarzy – Japonia.