Janusz: Musimy się przygotować na długą i ciężką walkę.

Rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny został wybrany zawodnikiem meczu, tym razem półfinału Ligi Mistrzów. Oto co po “przyjemnym meczu” z Jastrzębskim Węglem powiedział Marcin Janusz.

Kolejny dobry mecz w roli rozgrywającego ZAKSY. Presja zagrywki rywali nie przeszkadzała w tym meczu przed rozgrywaniem piłek tam gdzie chciałeś?

  • Tak, miałem duży komfort pracy, a zagrożenie atakiem mieliśmy z każdej strefy. Przyjęcie mieliśmy bardzo dobre, co pozwalało nam grać na najwyższym poziomie. To cieszy, bo ostatnio mieliśmy trochę problemów z własną grą, dlatego tym bardziej chcieliśmy przyjechać do Jastrzębia i pokazać swoją bardzo dobrą grę.

To nie była kwestia koncentracji? Inaczej gra się półfinał LM, a inaczej mecz ligowy z teoretycznie słabszym zespołem.

  • Ciężko powiedzieć. Podchodzimy chyba z podobną koncentracją do każdego meczu, a przynajmniej się staramy. Liga w tym roku jest szalona, dużo meczów się nałożyło z powodu COVID-a i to trzeba było nadrobić. Cieszy to, że po słabszym meczu się nie pogrążamy, tylko wchodzimy w kolejny mecz z dobra jakością. Oczywiście Jastrzębski miał swoje problemy zdrowotne w tym meczu, ale my patrzymy na siebie i swoją grę.

Macie patent na Jastrzębski, który niby gra dobrze na przestrzeni sezonu, ale zawsze właśnie z ZAKSĄ ma gorszy mecz, gorszy czas?

  • Ciężko powiedzieć. Superpuchar wygrali z nami gładko. Wtedy Jastrzębski Węgiel pokazał, że potrafi z nami wygrywać. My zdajemy sobie sprawę jacy zawodnicy grają w ich drużynie i samo to, że potrafili wygrać dwa mecze z Lube Civitanova w Lidze Mistrzów świadczy również o ich jakości gry. Mamy jeszcze dwa mecze z nimi w ciągu tygodnia i zdajemy sobie sprawę z tego, że tak przyjemnie jak w tym pierwszym meczu już może nie być. Musimy się przygotować na długą i ciężką walkę.

Znacie się jak łyse konie, czy więc jesteście w stanie się wzajemnie czymś jeszcze zaskoczyć?

  • Nie, myślę, że nie. Zarówno oni nas, jak i my ich nie jesteśmy w stanie się niczym zaskoczyć. Mamy siebie wzajemnie dobrze rozpisanych i trzeba się teraz bardzo skupić na tym, by elementy które wykonujemy dobrze cały sezon, potrafić powtórzyć w tych meczach właśnie o stawkę, granych pod presją. To jest moim zdaniem najważniejsze.

Z Jastrzębia: Ludmiła Kamer