Jarosz i Szymański zostają w GieKSie

Atakujący oraz przyjmujący, którzy mieli swój udział w zajęciu przez GKS 9 miejsca w sezonie 2020/2021, przedłużyli kontrakty z katowickim klubem na kolejny sezon.

  • Kiedy tylko pojawił się temat pozostania w GKS-ie Katowice i doszło do odpowiednich rozmów, bardzo się z tego powodu ucieszyłem, bo od dłuższego czasu liczyłem na to, że moja przygoda z tym klubem będzie trwała dłużej. Jest to dla mnie o tyle ważne, że po prostu nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym zmieniać klub. GKS zapewnia mi wszystko, czego obecnie potrzebuję sportowo i życiowo. Dlatego sama decyzja była łatwa i cieszę się z finalizacji nowej umowy – powiedział Jakub Jarosz, który spędzi trzeci sezon z rzędu w barwach GKS-u Katowice.
  • Kuba Jarosz był bezapelacyjnie liderem zespołu przez ostatnie dwa lata, dlatego nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do przedłużenia umowy. Jego jakość sportowa, doświadczenie, ale i zaangażowanie w sprawy drużyny i całego klubu budzą wielki szacunek. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że stał się prawdziwym GieKSiarzem i bardzo się cieszę, że spędzi kolejny rok w Katowicach – ocenił dyrektor siatkarskiej sekcji klubu Jakub Bochenek.

Również trzeci sezon w barwach GKS-u spędzi Jakub Szymański. Przyjmujący podpisał nową, dwuletnią umowę z naszym Klubem.
Szymański, mistrz świata kadetów z 2015 roku, a także były gracz Buskowianki Kielce i SMS-u PZPS Spała, w 2016 roku rywalizował z GKS-em Katowice o mistrzostwo I ligi, by trzy lata później zostać siatkarzem GieKSy i nabierać PlusLigowego doświadczenia. W sezonie 2020/2021 „Gelu” wystąpił w 17 spotkaniach naszego Klubu, w których zdobył łącznie 120 punktów i zanotował 46,43 proc. skuteczności ataku. Ponadto 23-letni przyjmujący był filarem drużyny, która zdobyła brązowy medal plażowego cyklu PreZero Grand Prix organizowanego przez PlusLigę.

  • Kuba Szymański to bez wątpienia jeden z największych siatkarskich talentów młodego pokolenia. Ma wielki potencjał i ciężką codzienną pracą robi ogromne postępy. Wraz ze sztabem szkoleniowym widzieliśmy to na co dzień. Liczymy, że w kolejnych dwóch latach rozwinie się jeszcze bardziej i stanie się kluczowym zawodnikiem siatkarskiej GieKSy – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Inf. prasowa GKS Katowice
Fot. GKS

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply