Jastrzębianie górą w pierwszym starciu fazy play off

Jastrzębianie pierwszą odsłonę rozpoczęli od czteropunktowego prowadzenia nad rywalami z Radomia. Michał Łasko skutecznym atakiem doprowadził do pierwszej przerwy technicznej 8:4. Gospodarze dominowali w ataku, równie dobrze szło im w polu serwisowym. Podopieczni Roberta Prygla nie postawili w tym secie wysoko poprzeczki i w konsekwencji przegrali 15:25.

Na początku drugiego seta górą byli radomianie, ale długo nie cieszyli się z tego prowadzenia. Udany atak Czarnowskiego i punktowy blok wysunął Pomarańczowych na jednopunktowe prowadzenie 4:3. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie Cerrad nie zdobył ani jednego punktu blokiem, ani serwisem. Jastrzębianie przeciwnikom sprawili problemy zagrywką, dzięki której zdołali ustawić punktowy blok. W końcówce nadal faworyci tego spotkania dyktowali warunki i pokonali Czarnych 25:19.

W trzecim secie do gry powrócili siatkarze z Radomia i to właśnie oni dyktowali warunki Pomarańczowym. Gospodarzom udało się zniwelować straty i na drugą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 16:15. W końcówce podopieczni trenera Bernardiego dopięli swego i cieszyli się z wygranej nad Czarnymi Radom – 25:22.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom  3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

MVP: Michał Łasko

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (l)

Cerrad Czarni Radom: Neroj, Wachnik, Westphal, Kooistra, Kamiński, Piovarci, Kowalski (l)