Jastrzębski potwierdza hit transferowy!

Jest nam miło poinformować, że nowym atakującym klubu Jastrzębski Węgiel został 25-letni reprezentant Francji Stephen Boyer. Umowa z francuskim zawodnikiem będzie obowiązywać przez najbliższe dwa sezony.

Zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem, ponieważ wierzę w ten projekt, a dodatkowo będę w nim uczestniczył wspólnie z najlepszym rozgrywającym na świecie – uśmiecha się Boyer. (Jastrzębski zasilił również rozgrywający Benjamin Toniutti – przyp. red.)

25-latek pochodzi z Saint-Denis, stolicy leżącej na Oceanie Indyjskim francuskiej Wyspy Reunion. Na Stary Kontynent przybył w wieku 13 lat. W ojczyźnie pierwsze siatkarskie kroki stawiał w ośrodku szkoleniowym w Bordeaux, trenując w klubie Merignac. Później był objęty centralnym szkoleniem w Montpellier. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był GFC Ajaccio Volley-Ball, do którego trafił w wieku 18 lat.

Na talencie Boyera szybko poznano się w klubie Chaumont VB, gdzie trafił w 2015 roku. Z klubem z regionu Grand Est wywalczył mistrzostwo kraju, Superpuchar oraz wicemistrzostwo Francji. Wystąpił z nim również w Lidze Mistrzów. W lidze francuskiej dwukrotnie był wybierany najlepszym atakującym rozgrywek, a w 2018 roku jako zawodnik Chaumont VB został MVP ligi.

Po czterech sezonach spędzonych w rodzimej lidze Stephen przeniósł się na Półwysep Apeniński, zasilając Calzedonię Weronę. Z klubem z „miasta zakochanych” rozstał się listopadzie zeszłego roku, tym razem kierując swoje kroki na Półwysep Arabski. W Katarze w sumie reprezentował barwy dwóch klubów – najpierw w lidze grał w Al Arabi, a później w Pucharze Emira – w Al Rayyan. Z tym drugim klubem wywalczył w kwietniu wspomniane trofeum.

Boyer jest wielokrotnym reprezentantem Francji. Z ekipą Trójkolorowych w 2017 wygrał Ligę Światową, a rok później – już pod egidą Ligi Narodów – kadra Francji zdobyła srebro tych rozgrywek. Obecnie bierze udział w tegorocznej edycji VNL odbywającej się we włoskim Rimini.

Nasz nowy atakujący będzie szóstym Francuzem w barwach Jastrzębskiego Węgla. – Słyszałem wiele o Klubie i jestem podekscytowany faktem, że będę mógł w nim występować. Rzecz jasna były to wyłącznie superlatywy – mówi Boyer.

Tak jak wcześniej zapowiadałem, skład Jastrzębskiego Węgla na przyszły sezon będzie wzmocniony. Jesteśmy mistrzem kraju, który nadal chce sięgać po najwyższe laury w Polsce, a ponadto czekają nas występy w Lidze Mistrzów. Do tego potrzeba mocnej i szerokiej kadry. Stephen Boyer jest zawodnikiem o wysokich umiejętnościach siatkarskich, reprezentantem Francji, o może trochę „niespokojnej duszy”, ale był bardzo zdeterminowany, by u nas grać. Wierzę, że obu stronom ten mariaż wyjdzie na dobre – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Inf. prasowa Jastrzębski Węgiel
Fot. Jastrzębski Węgiel