Kaczmarek: Ciężko na to pracowaliśmy

Atakujący Łukasz Kaczmarek dostał swoje szanse pojawienia się ba boisku w meczu z reprezentacją Rosji. Zobaczcie jak na gorąco ocenił pewny triumf biało-czerwonych, dając awans do półfinału CEV Euro Volley 2021.

Jesteś w stanie opisać co się przed chwilą wydarzyło w hali? Pełna kontrola i szybka wygrana 3:0 z Rosją nie zdarza się zbyt często.

  • Jestem dumny z tego zwycięstwa, zagraliśmy niesamowite zawody, kibice nieśli nas w tym całym spotkaniu i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w takim stylu awansowaliśmy do półfinału. Zagraliśmy kapitalne zawody! Odrzucaliśmy rywali od siatki, a to był moim zdaniem główny argument do tego, by wygrać w takim stylu.

3-0 w ćwierćfinale. Nie za gładkie zwycięstwo? Nie poczujecie się nadmiernie pewni sukcesu?

  • Nie, bez przesady, jakie zwycięstwo może być za gładkie? Myślę, że widać w nas, w naszej grze wielką radość. Po prostu ciężko na to pracowaliśmy od dawna i teraz przychodzą tego efekty.

W środowy wieczór ważny dla Was mecz w Ostrawie, starcie Słowenia-Czechy, które wyłoni Waszego rywala w półfinale. Z kim wolałbyś osobiście się zmierzyć w pierwszym meczu w Spodku?

  • Ciężko mi powiedzieć. Czesi zagrali niesamowite spotkanie z Francuzami. Słoweńcy grają też naprawdę dobrą siatkówkę, wiemy jaką jakość ma ta drużyna. Niech więc wygra lepszy.

Ze Słowenią macie jakieś rachunki do wyrównania?

  • Rachunki wyrównaliśmy w Rimini podczas VNL. Także nie ma tak co mówić. Cieszmy się, że jesteśmy w półfinale mistrzostw Europy, a z kim przyjdzie zagrać, to zagramy. I tak będziemy chcieli wygrać.

Z Gdańska: Ludmiła Kamer

Fot. CEV