Semeniuk: To dobry początek nowego roku

Po wtorkowym meczu, Kamil Semeniuk, przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, opowiedział o swoich emocja po meczu ze Stalą Nysa.

Chyba tylko trzeci set sprawił Wam problem?

– Można powiedzieć , że 3 set był bardziej emocjonujący i stał na bardziej wyrównanym poziomie. My się cieszymy, że wygraliśmy  mecz za 3 punkty, bez straty seta. Uważam że to dobry początek nowego roku.

Co było przyczyną wyrównanego trzeciego seta?

– Moim zdaniem drużyna Stali Nysa zaczęła grać zdecydowanie bardziej skutecznie w ataku. Po drugim secie poszli do szatni, gdzie z pewnością odbyła się motywacyjna pogawędka. Było widać, że w 3 partii nasi rywale nie mieli nic do stracenia, ryzykowali w każdym siatkarskim elemencie,  dlatego też ten ostatni set wyglądał inaczej. ZAKSA zachowała do samego końca  chłodną głowę, nie robiliśmy głupich błędów i pod koniec przełamaliśmy rywala i zwyciężyliśmy za 3 punkty.

W piątek spotkanie z Cerrad Enea Czarnymi Radom, a już w kolejną środę z Cucine Lube Civitanova, w ramach Ligi Mistrzów. Przygotowujecie się już pod mecz z Włochami?

– Do najbliższego spotkania podejdziemy tak jak do każdego innego, chcemy go wygrać i to najlepiej za 3 punkty. Będziemy grali na własnym boisku i głupio było, by przegrać przed swoją publicznością. Może trochę myślimy już o spotkaniu w Lidze Mistrzów z Lube. Mamy rozpisaną siłownię pod to wydarzenie, ale nie zmienia to faktu, że w piątek wyjdziemy na ligowy mecz maksymalnie skoncentrowani z ogromną wolą walki aby zdobyć kolejne 3 punkty.

Rozmawiała: Magdalena Walczyk

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply