Kochanowski: Mogliśmy pokazać naszą jakość

Biało-czerwoni pokonali reprezentację USA 3:0, odnosząc bardzo cenne zwycięstwo. Polacy zagrali na wysokim poziomie, cierpliwie i skutecznie. Oto co po meczu powiedział nasz środkowy Jakub Kochanowski oraz reprezentant USA Matt Anderson.

Matt Anderson (USA): – Naprawdę nie wiedziałem, czego się spodziewać po tym meczu. To był mój pierwszy mecz jaki rozegrałem w VNL. Mój pierwszy mecz od wybuchu pandemii we Włoszech, od zeszłej wiosny, więc jakieś 15 miesięcy odkąd byłem na na boisku. To była ciężka walka. Polacy wyszli i zagrali naprawdę trudną siatkówkę. Zagrali kilka trudnych akcji na początku pierwszego i drugiego seta. Postawili nas w trudnej sytuacji, ale myślę, że ten moment wytrzymaliśmy i znaleźliśmy trochę energii do przeciwstawienia się. Jednak to było za mało.

Jakub Kochanowski (Polska): – Nie powiedziałbym, że graliśmy perfekcyjnie, ale na pewno będziemy mieli dużo pewności siebie po tym zwycięstwie, bo to nie tak, że USA nie grało najlepszym zespołem jaki mają, bo oni grają dobrze. Mecze z Amerykanami zawsze są trudne i jest wielka walka. Na pewno jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pokazać naszą jakość i dość łatwo ich pokonać. Mimo, że mieliśmy pewne problemy w drugim secie, poradziliśmy sobie z sytuacją i wygraliśmy 3:0. Nie spodziewałem się tego, byłem przygotowany na wielką bitwę w pięciu setach.

Źródło: FIVB/opracowanie własne