Kubiak: Skupiamy się na finale

Polacy pokonali w półfinale Słowenię bez straty seta. Tą samą Słowenię, z którą przegrali w rundzie grupowej. Jednak mecz półfinałowy wyglądał zupełnie inaczej, bo tym razem biało-czerwoni kontrolowali to co się dzieje na boisku. Po meczu Klemen Cebulj i Michał Kubiak wypowiedzieli się na ten temat. Oto co powiedzieli:

Klemen Cebulj (Słowenia): Polacy zagrywali bardzo dobrze, cały czas mieli bardzo dobrą obronę i blok, więc było nam ciężko grać. Wygrali ten mecz, ponieważ grali bardzo dobrze. Spodziewaliśmy się, że będą mogli grać w ten sposób. Rywale pokazali dużą jakość i nasza gra nie wystarczyła aby się przeciwstawić, aby wygrać ten mecz. Musimy jednak o tym zapomnieć, bo jutro rano mamy mecz z Francją o 3. miejsce i jest to dla nas bardzo ważne. Musimy przygotować się do tego meczu i zagrać jutro o zwycięstwo.

Michał Kubiak (Polska):Cieszymy się, że wygraliśmy ten mecz. To tyle na dzisiaj. Skupiamy się na jutrzejszym meczu, który jest finałem. Utrzymanie rytmu i granie od początku do końca w skupieniu i walcząc o każdą piłkę, to był klucz do wygranej. Nie było dodatkowej motywacji, zawsze staramy się wygrywać ze wszystkimi i wychodzimy na boisko z tą samą myślą, starając się grać jak najlepiej i w tym półfinale pokazaliśmy, że nawet niezbyt dobrze grając, możemy wygrać.

Fot. FIVB/inf. FIVB/oprac. własne