Kwal. do ME (K): Polska wygrywa z Łotwą

Do 12, 15 i 11  podopieczne trenera Piotra Makowskiego pokonały Łotwę w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy, który rozgrywany jest w Bydgoszczy. Polki nie miały sobie równych. Dominowały nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatnią akcję w meczu skończyła Daria Paszek.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Po udanych zagrywkach rozgrywającej Joanny Wołosz na tablicy wyników pojawił się wynik 3:0. Z każdą kolejną akcję powiększała się przewaga biało-czerwonych, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły aż sześcioma punktami (2:8). Gra toczyła się dalej. Polki z każda kolejną akcją grały coraz lepiej. Set pierwszy zakończył się blokiem Izabeli Bełcik.

Na początku drugiej odsłony, polki popełniły kilka błędów.W pewnym momencie to Łotwa wyszła na prowadzenie (5:4). Wszystko jednak wróciło do normy po ataku Smarzek. Od tej chwili ekipa prowadzona przez Piotra Makowskiego powiększała przewagę. Atakiem z lewego skrzydła partię numer dwa zakończyła Katarzyna Zaroślińska.

Od wysokiego “c” gospodynie rozpoczęły trzeciego seta prowadząc (5:1). Na pierwszej przerwie technicznej, widniał wynik (8:2). Zespół Janisa Leitisa nie potrafił dorównać dobrze dysponowanym zawodniczkom z Polski. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:11.

Polska- Łotwa 3:0 (25:12, 25:15, 25:11)

Polska: Kąkolewska, Wołosz, Tokarska, Smarzek, Kaczorowska, Kowalińska, Durajczyk (L) oraz Bełcik,

Łotwa: Ragozina, Bidzane, Sorokina, Malasewska, Brinke, Filipjonoka, Lece (L)