Kwal. IO2020: Francja traci seta z Tunezją

Ostatni dzień gdańskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO 2020 rozpoczął mecz Francji z Tunezją. Po dwóch dniach Francja zajmuje 3, a Tunezja 4 miejsce w tabeli. Awans na IO wywalczą tylko zwycięzcy.

Francuzi, którzy awans na igrzyska przegrali praktycznie wczorajszą porażką z Polakami, na dzisiejszy mecz wyszli zmienionym składem. Spotkanie od początku było wyrównane, a na czasie technicznym oczko lepsi byli trójkolorowi – 8:7. Trójkolorowi utrzymywali przewagę do końca seta mimo, że poziom tego spotkania nie porywał.

Drugi set pewnie rozpoczęła Tunezja, która na czasie technicznym miała punkt przewagi. Po wznowieniu gry funkcjonował tunezyjski blok, a kolejne oczka dostawali w prezencie od rywali po ich błędach – 11:16. W tej partii Francja nie zdołała już odrobić strat, przez co był remis w meczu – 1:1.

Kolejny set był wyrównany do przerwy technicznej. Później Francja odskoczyła na kilka oczek – 16:13. Trójkolorowi poprawili skuteczność ataku, przez co bez kłopotu dowieźli przewagę, wychodząc na prowadzenie 2:1  w meczu.

Czwarty set był rozgrywany z niewielką przewagą Francji, która na pierwszej przerwie prowadziła 8:5. Tunezja do końca walczyła, a najlepszym dowodem był remis 12:12, po asie serwisowym Nagga. Efektowny blok Francji doprowadził do drugiej przerwy technicznej – 16:14. Tunezja nie odpuszczała, jednak niewielką przewagę Francuzi kontrolowali do końca, wygrywając mecz po 4 setach. Wiadomo jednak, że awansu na IO żadna z tych drużyn nie wywalczy.

FRANCJA – TUNEZJA 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:22)

Francja: Patry, Lyneel, Brizard, Le Goff, Clevenot, Chinenyeze, Grebennikov (L) oraz Tillie, Rossard, Bultor

Tunezja: Slimene, Miladi, Nagga, Moalla, Mbareki, Ayech, Hmissi (L) oraz Mosly, Karamosli, Radissi (L)