LM: Spacerek Jastrzębskiego na miarę ćwierćfinału

Jastrzębski nie pozostawił złudzeń serbskiej Vojvodinie, pewnie wygrywając wyjazdowe spotkanie. Tym samym polski team na jedną kolejkę przed końcem fazy grupowej przypieczętował swój awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Podopieczni trenera Mendeza do Serbii jechali z jednym celem – wygrać za trzy punkty i awansować do kolejnej rundy LM. Tak też się stało. Jastrzębski był lepszy od rywali w każdym elemencie. Co prawda w końcówce pierwszej partii, serbska ekipa zniwelowała nieco straty. Jednak niech to nikogo nie zmyli, bo sytuację od początku do końca kontrolowali Polacy. Dobry mecz rozgrywali lewoskrzydłowi – Clevenot i Fornal. Na środku czujnie grali Macyra i M’Baye. Dodatkowo sporo punktów po błędach otrzymali również od gospodarzy, którzy sami sobie podcinali skrzydła. Trzeci set, to nieco mocniejszy serwis Vojvodiny w pierwszych akcjach. Jednak niedokładności w przyjęciu, jastrzębianie nadrabiali skutecznym atakiem, a to złożyło się na pewne prowadzenie od początku do końca seta. Górnicza drużyna nie tracąc wiele siły, wykonała cel – pokonała Serbów za trzy oczka, przypieczętowując awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów na jedną kolejkę przed końcem fazy grupowej.

Vojvodina NS Seme Novi Sad – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)

Vojvodina: Simic, Ubiparip, Buculjevic, Parapunov, Krsmanović, Mehić, Miskovic (libero) oraz Milanovic, Bajandic, Kavogo
Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Clevenot, Fornal, Macyra, M’Baye, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Granieczny (libero)

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply