LM: Trzy sety Jastrzębskiego na koniec fazy grupowej

Jastrzębski mając zapewniony awans do ćwierćfinału LM, w ostatnim meczu grupowym podejmował u siebie niemiecki VfB. Jak przebiegał ten mecz?

Od wyrównanej walki rozpoczęło się widowisko w jastrzębskiej hali. Obie drużyny skutecznie grały w ataku, ale po asie Vincentina, przewagę mieli goście – 10:12. Skuteczny atak blok-aut Superlaka powiększył różnicę do 12:15. Jastrzębski kontratakiem odrobił straty – 15:15. Miejscowi mieli dobrze poukładaną grę blok-obrona, skutecznie grali na kontrze, a Niemcy będąc pod presją wyniku, popełniali błędy – 20:17. Atak Fornala dał Jastrzębskiemu piłkę setową, a partię zakończył błąd dotknięcia siatki VfB.

Gorzej rozpoczęli jastrzębianie drugiego seta, bo od błędów – najpierw Hadrava uderzył w aut, a po chwili popełnili błąd ustawienia – 2:5. Hadrava, który nie grał dobrze, został zmieniony przez Boyer. Role się nieco odwróciły w tym secie – goście skutecznie grali w ataku z każdej strefy, a Jastrzębski miał kłopoty ze skończeniem własnej akcji – 9:14. Dobre zawody rozgrywał Superlak w drużynie gości. Jastrzębski wrzucił kolejny bieg i serią odrobił straty – 14:15. Losy tego seta ważyły się w ostatnich akcjach, kiedy to gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, a w zasadzie rywale oddali im dwa oczka po błędach – 23:23. Fornal dał piłkę setową miejscowym, ale rywale odpowiedzieli atakiem, przez co set kończył się na przewagi. Ostatnie słowo należało do Clevenot, przez co Jastrzębski prowadził 2:0 w meczu.

Polacy mocno otworzyli kolejnego seta – 6:2. Drużyny nie ustrzegły się błędów własnych, jednak miejscowi “pilnowali” wyniku – 15:12. Podopieczni trenera Lebedewa walczyli do końca, a po ataku Superlaka i kontrze Sterna był remis po 16. Trwała zacięta walka, w której blok na Fornalu dał przewagę VfB – 21:23. Efektowne wejście na boisko miał Hadrava, który zaserował asa, doprowadzając do remisu po 23. Goście nie wykorzystali piłki setowej, przez co ponownie set kończył się na przewagi, w której ponownie byli lepsi miejscowi.

Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen 3:0 (25:22, 26:24, 28:26)

Jastrzębski: Hadrava, Toniutti, Clevenot, Fornal, M’Baye, Macyra, Popiwczak (L) oraz Dębski, Boyer, Szymura
VfB: Superlak, Viventin, Vincić, Bohme, Stern, Brown, Bann (L) oraz Peter, Ćaćić, Nedeljković